zjentek

Proč se některým pachatelům takto zamazává tvář (často celá hlava), zatímco jiným jako vůbec?

Příklad:
Uklízečka kradla. Aby se to řádně vědělo, vyvěsilo se to na internet, tedy záběrů, jak ta uklízečka krade, je teď plný internet. No a na těch záběrech má všude „zamazaný“ ten svůj gesicht, aby nebylo poznat, o kterou konkrétně uklízečku vlastně jde. Bo to je cool, asi, neb mě jiný důvod nenapadá. Dobře, potud fajn. No ale co, kdyby tu uklízečku neuměli najít? Mě by zajímalo, pokud by ty složky, který to teda celý vyšetřují, tu uklízečku neuměli najít, jestli by teda bez okolků okamžitě vyvěsili i ten její gesicht, ve smyslu žádosti o pomoc s její identifikací směrem k občanům formou tadyhle internetu, žejo. A, v kontextu, jaký má potom význam ten gesicht zamazávat, žejo, když vlastně kdykoli je možno připsat větu- hledáme ji. A jak ona, bídná uklízečka, která kradla, dokáže, že byla snadno k nalezení, že jo??? 🤷‍♂️🤷‍♂️🤦‍♂️ No a my se pak díky tomu můžeme podívat pěkně na ten její gesicht, ukližečky, která kradla, bo to jediné pro nás má vlastně nejvyšší vypovídací hodnotu. Děkuju.

Jiná věc:
Bobík takto ukradne mámě kočárek, kterej potřebovala, bo má děcko do kočárku. Naopak on takhle někde kočár, kterej nepotřebuje, možná prodá za tři pětky, možná i za pivo, možná za dvě, bo nemá děcko do kočárku. No co už, pro kulturu a společnost máme celou rubriku i tady na serveru, ty jejich pohnutky neřešme, ale… Bobík má pěkný obrázek na internetech, bo bobíka neznáme, tak abychom ho znali. Naopak madam krade v kanclu, bo je tam uklízečkou. Tak proč by ne, že, však v takovým kanclu se toho najde. 🤷‍♂️ No a nastrká si bankovky do vagíny, taky, aby se čistě náhodou někdo nedivil, že madam, co tam uklízí ty kancly, má taky třeba bankovky. A nebo konala v dobré víře vytvořit tělu vyšší imunitu, to nevíme. Tak či onak, na internetech pěkný obrázek nemá, bo madam dobře známe, tak abychom ji neznali. Pracuje přece pro místní cleaning servis, není problém si s madam v pracovní době popovídat a tak madam na internetech zamažeme celou hlavu. Což pro mě je dost za trest, takto, bo podle hlavy jsem mohl docela snadno odhadovat madam IQ, kdežto takhle o ní vím kulový. Takže si ani nepředstavím, kdo a jak dalece chytrej si tu hotovost do vagíny vlastně strkal. To si teď můžu jen maximálně představovat. Ale i tak to nakonec budou jen domněnky. 💁‍♂️ Takže, proč, jako, rovnou nevyvěsit obě ty tváře, ptám se! Jen úvaha. Děkuju.

Odpovědi
led

Deti a mladiství páchatelia podliehajú zákonnej ochrane ich totožnosti aj pri trestnom čine.
Ale ochrana totožnosti (rozmazanie tváre) platí aj u dospelých, pokiaľ nejde o ľudí verejne činných, len si pozrite napríklad fotografie z Google „čo videla pojazdná kamera pri fotení okolia verejných komunikácií“ (Dokonca aj prostitútka, v práci počas lovu zákazníka, má tam rozmazanú tvár.)