Elk

Proč se dalajdáma cpe do států, kde ho oficiálně nikdo nechce přijmout?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Nevidím důvod, proč by dalajláma nemohl navštívit například Českou republiku. Žádný zákon to zatím nezakazuje, není to státník, nemusí přijet jen tam, kam ho pozve vláda nebo hlava státu.
V ČR nebyl poprvé, jenže tenkrát z toho nebylo takové faux pass. Problém v současné době není v dalajlámovi, ale v tom, že je představitelem skupiny, která v Číně diskriminovaná a o tom, že Čína někoho diskriminuje se dnes mluvit nesmí. Proto je také návštěva někoho z Tibetu, Tchajwanu nebo jiných podobných oblastí jaksi nepohodlná.

Další odpovědi
klumprt

Protože ho furt někdo zve. Protože je to dneska in mít fotku s dalajlámou. Protože lidi tady ty duchovní cancy z Východu pořád žerou i když jim skoro nikdo pořádně nerozumí.

Kryšpín

Byl pozván přítelem sudeťáku

Bičiště

Dalajlámu nikdo pořádně nezná, že neusiluje o samostatnost Tibetu o tom se mlčí a že se přihlásil k marxismu,o tom se taky mlčí. Viz níže:

„Pořád jsem marxista,“ prohlásil 74letý buddhista v New Yorku, kam přijel na jednu ze svých placených přednášek. (květen 2010)

„Marxismus má morální etiku, zatímco kapitalismus je pouze honba za ziskem,“ vysvětlil duchovní, jenž žije od svého útěku z Číny po nezdařeném protičínském povstání v Tibetu v roce 1959 v indickém exilu.
Dalajlama podle svých slov uznává, že komunistický režim v Číně přinesl jejím obyvatelům neslýchaný blahobyt. „Miliónům lidí se životní úroveň zlepšila… ovšem je nutné najít východisko mezi životní úrovní a svobodou. Až dosud se většinou spoléhá na násilí,“ dodal.

Já si myslím, že dnes je možná větší svoboda v Tibetu než např. v dnešním Turecku. Bojovníci za lidská práva mlčí, a nejen k Turecku. Humbuk kolem Dalajlámi není boj za lidská práva, ale boj proti Zemanovi.

Mc Merkurion

… protože chce rozeštvat lidi proti sobě …

Cenobita

• Dalajláma je rozkladný živel, který místo aby dělal náboženství, dělá politiku. Rozkládá už jen svou existencí. Doufám, že jeho příští reinkarnace bude více duchovní člověk a méně politik.

• Označení „Dalajláma“ znamená oceán moudrosti, takže by měl mít dostatek soudnosti a nerozkládat svět a lidi, ale buď je ten oceán příliš mělký, nebo mu není shůry dáno.

• Je zajímavé že jsou dalajlámové pouze mongolové, nejspíš to bude asi nějaká genetická výhoda. Proč nemůže být dalajláma třeba Žid?

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Dalajl%C3%A1ma

Poté, co dalajláma zemře, tak v příhodné době, kterou určí zodpovědný tulku nebo regenti této linie, se zvláště ustanovená komise z mnichů pustí do vyhledávání dalajlámova nového zrození. Místo, kde mají mniši hledat, může dalajláma za svého života ještě blíže určit sám. Může se tak stát formou „zvláštních znamení“. Jakmile mniši najdou dítě, které považují za vtělení zesnulého dalajlámy, je podrobeno zvláštním zkouškám.

• Také připustil možnost, že se už v příštích letech zrodit více nemusí (čili že bude posledním tulkuem v linii a odejde dočasně do jiných světů) nebo může jeho příští zrozením být žena.

• Je také možné, že nástupce současného dalajlámy bude vybrán demokratickými cestami, tzn. volbou podle schopností. V takovém případě by se však již nejednalo o tulkua předchozích dalajlámů, ale čistě o představitele tibetského národa.

anonym

A ukážeš nám ten stát, kam ho nikdo nezval? Lidé se s ním chtějí setkat po celém světě. A nebo že by sis to snad vymyslel?:-)

Alesh

Jo a kam se cpal?