Cadent

Proč pořád někteří lidě věří, že je Země placatá, i když jsou přímé důkazy, že není?

Proč pořád někteří lidě věří že je Země placatá, ikdyž jsou přímé důkazy že není ?

Chápu některé konspirační teorie. Je to zábava o tom polemizovat ale někdy to už je trošku moc.

Nejlepší odpověď
paul1

Je známo ze „Švejka“ : někteří lidé věří, že uvnitř zeměkoule je další a ta je mnohem větší
.

Další odpovědi
Kepler

Na to téma už tady bylo hafo diskuzí, tak si počti: https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=Zem%C4%9B%20pla­cat%C3%A1

Lidé věří různým volovinám, protože jim věřit chtějí. Například i tomu, že Země je dutá a uvnitř je úplně jiná pidlivizace. A já blbec myslel že ufouni jsou z vesmíru…

Edison

Ti, co tomu věří zase mají důkazy, že placatá je a dokonce mají důkazy, že není kulatá. Pak jsou další a ti zase mají důkazy, duté koule a další mají stejně relevantní důkazy dutého válce. Stačí si jen vybrat…

EKSOT123

Může to být lstivý způsob, jak získat kontakt na lidi, kteří se nechají přesvědčit o takové hlouposti. Takové lidi je pak snadnější zmanipulovat a různě využít.
Ale pokud tomu někdo věří, tak má extrémně malý obzor, je příliš důvěřivý, nebo nezná hodnotu pravdy a není k ní zodpovědný.
Toto je ale extrémní případ. Trochu ve slabší míře bychom se mohli divit, proč např. muslimové věří Mohamedovi. Míra průkaznosti věcí je různá, a nakonec se někomu může jevit, že i křesťanství je jasný blud. Druzí naopak nechápou nevěřící. Tady už ale jsou silné argumenty na obou stranách, podobně jako míra vzdělanosti obou táborů.
Možná by vaše otázka mohla posloužit k hlubší analýze různých jevů.

Anikitos

Cožpak nevíš, že svět podpírá slon, kterého nese obří želva?? :O
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=dX-KMXUs1FM

Obrázky, které NASA nechce, abys je viděl:
https://www.red­dit.com/r/fun­ny/comments/6u­iilj/the_pictu­re_nasa_doesnt_wan­t_you_to_see/
http://i.imgur­.com/SuTtI3q.jpg

:'DDD

Lidé věří spoustu nesmyslům a nechají se oblbnout kdečím…

mosoj

Je dobré, že chápeš, že je Země placatá. S lidmi s kterými o tom polemizuješ bych si asi moc nerozuměl.

marci1

Kdo ví, ale když se celý náš svět nachází na jedné straně „placky“, co se nachází na té druhé? 🙂

ivzez

Že jste na žádný přímý důkaz nedal odkaz …
pokud tedy existuje aspoň jeden…

Mc Merkurion

… jestliže někteří věří, že zemi stvořil bůh, proč by jiní nemohli věřit, že je placatá …

Petr1491

Je to samozřejmě naprostá hloupost. Ale víte v čem je např. pointa? Že i když víme, že je to kravina, tak si o tom tady povídáme. A nejen my, ale i média, zprávy atd… To je přesně ono. Je to stejné jako nějací poslanci (ne, nemám rád politiku a nebudu ji sem zatahovat): něco plácnou, jako např. obědy zdarma. Všichni ví, že to stejně neprojde, ale začne se o tom všude mluvit a najednou se z neznámého poslance stane známý… To je přesně ono.

Kepler

Souhlasím, hlavně že si povídáme. Snad je to jeden z důvodů existence toho to webu. Poslanecká sněmovna mě nezajímá.