Kepler

Proč pořád berou lidé boží jméno (apod.) nadarmo, i když jsou ateisté?

Oh my God, panenkomária, ježíšikriste, Kristusovy nohavice, svatá dobroto, svatá prostoto (též prostato)…
Víte o nějakých lepších výrazech překvapení?

Nejlepší odpověď
marci1

Asi to převzali od svých předků. 🙂
Některé výrazy překvapení: Pane bože, jéžiši, jézus, kristova noho, kristepane, proboha, panenko skákavá, probůh, krucinál, hergot, prokrindapána, ježíšmarjá, Ježíšku na křížku, Pane Bože, Božínku, Boha jeho, pro Kristapána, pro Kristovy rány, šmarjápanno, sodoma gomora, hergott …

Další odpovědi
anonym

kdyby kult harryho pottera byl tak populární jako křesťanství, pravděpodobně bychom neříkali her-got ale her-voldemort ! 🙂 Právě proto, že je to „zakázané“ a někomu to vadí se to tak dobře hodí k tomu aby si člověk ulevil od příkoří osudu.

jáára

To nelze publikovat.