kostitos

Proč Policie hlídá bezvýznamné politiky typu Hřiba a nehlídala předsedu Senátu pana Kuberu?

Nejlepší odpověď
anonym

Máš pocit, že primátor hl.m. Prahy je bezvýznamný politik? Mně přijde daleko skandálnější výroky komunistů, z nichž jeden prakticky hájí zájmy ruské strany, že nálepkuje naše politiky a zlehčuje situaci.

Další odpovědi
Butters_xD

Primátor hl. města Prahy je bezvýznamný ? :DDD Daleko bezvýznamnější je funkce prezidenta ČR, kterou ani náš současný „prezident“ nevykovaná tak, jak by měl :D

Ametyst

Protože se komunální politici motají do velké politiky, jak jim vyrostlo ego.

Edison

Nebezpečí vyhodnocují složky.

anonym

Třeba je bezvýznamný pro vás, pro jeho rodinu ale určitě jde o jednoho z nejdůležitěj­ších lidí.

Pokud bude v nebezpečí nějakej naprosto nevýznamnej kostitos, Butters nebo Astaroth, policie bude hlídat i je.

led

Je zákonom presne stanovené, kto a kedy má nárok na policajnú ochranku z "Útvaru ochrany ústavných činiteľov na účet štátu a ostatní si svoju ochranku musia platiť zo svojho.

PS. mám pocit, že primátor hlavného mesta patrí medzi vyšších ústavných činiteľov.

Kryšpín

Je to elitní politik, který má Prahu v perfektním stavu a proto ještě jako bonus dělá zahraniční politiku.

Edison

Led, kdes slyšela, že Hřiba chání právě tenhle útvar? On totiž není jediný, který má na starosti ochranu osob. Jinak ano, ústavní činitelé vyjmenovaní mají nárok ze zákona. To ale neznamená, že jakákoli jiná osoba implicitně nárok nemá. Zkoumá se ohrožení a v odůvodněných případech může ochranu získat i obyčejný kopáč.

led

Primátor Prahy vzhľadom na veľkosť mesta a počet obyvateľov má trochu iné postavenie v štruktúre štátnej a verejnej správy než ostatní primátori. Ak sa nemýlim, primátor Prahy je na úrovni krajského hejtmana.

Edison

To nic nemění na tom, že je jen primátor a ne ústavní činitel.

led

Takže je to jednoduché: ak má ochranku od Polície, musí byť k tomu dôvod, ktorý my nepoznáme. Pokiaľ by mal neoficiálnu ochranku platenú z jeho peňazí, je to v tom prípade jeho problém a nikto z nás do toho nemá čo hovoriť.

Edison

A o tom mluvím od samého začátku. Vy jste tu z něj udělala skoroprezidenta. 😁

led

Takých prezidentov je až až. Len sa pozrite koľko firiem a spoločností má svojho prezidenta, ešte aj policajti. 🙂

Edison

Tak já měl pochopitelně na mysli ústavní prezidenty… 😁 Led, prosím… nedělejte se… já vím moc dobře, že jste mnohem chytřejší… 😉

led

Tak aby ste to vedeli, asi tak je to v tej pesničke. síce nebudem pokračovať v tom. ale niekdy z vonkajšieho pohľadu, z ulice, nevieme, kto je chránený mimo ústavných činiteľov za štátne peniaze a kto si to musi zaplatiť. Takže celá otázka je čerpaná zo vzduchu. nie z dôkazov. Preto aj celá debata je o niečom, čo nepoznáme a nevieme ovplyvniť. viem o čom tu hovorím. tak trochu poznám prácu pracovníkov Útvaru ochrany. A tá je rovnaká bez ohľadu, o ktorý štát a o akú chránenú osobu ide. V prvom rade zaistiť bezpečnosť chránenú osobu. A než príde k ochrane preveria sa dôvody a príčiny.

Edison

Tak znova, má drahá Led: O tom píšu od samého začátku.

Edison

Buttersi, nepleť si funkci prezidenta s osobou prezidenta. Funkce rozhodně bezvýznamná není. Podívej se do ústavy, jaké má funkce a smysl. Problém je tedy v osobě prezidenta, který sice jedná zřejmě podle ústavy, ale bohužel je legitimě zvolenej. Můžeš nadávat, můžeš protestovat, ale to je asitak všechno, co proti tomu můžeš dělat. A nemysli… mě se náš prezident taky nelíbí. To ale neznamená, že mám něco proti funkci prezidenta jako takové.