vodra

Proč nosí ortodoxní židi dlouhé pejzy?

…tahle otázka mě zajímá hodně dlouho

Nejlepší odpověď
quentos

netuším – ale nebude to souviset s jejich zvykem neholit se a nosit plnovous?

Další odpovědi
Marky71

Bible/Leviticus 19:27
Nebudete si přistřihovat na hlavě vlasy dokola, nezohavíš si okraj plnovousu (vztahuje se to pouze na kněze, takže to je důvod,proč to někteří židé nepraktikují a jiní ano,říkají, že jsou „nástupci kněží až dokud nebude postaven Chrám“ atd.)
Je tedy zakázáno zastřihávat „Peah“ hlavy / z hebr. slova „peot“ – kout /. Výraz „Peah“ je často překládán jako „kotlety“, ale spravně to znamená okraj či strana.