sisinec123

Proč nemůžu volat do zahraničí?

Zdravím. Chtěla jsem volat na Slovensko, ale začalo mi to hlásit, že nemám oprávnění. Mám paušál FREE 1,5gb od O2. Na internetu jsem nenašla žádné informace ohledně tohoto paušálu a volání do zahraničí. Máte s tím někdo zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Arne1

Myslím, že my tady nejsme relevantní zdroj informací pro tvou konkretni situaci. Zavolej infolinku svého operátora a ty ti prověří jestli nemáš náhodou blokované mezinárodní hovory nebo něco podobného.

Další odpovědi
aliendrone

Volej O2 linku >>> 800 02 02 02, nejlépe mezi 13–17 hodinou (nejrychlejší odbavení), tam ti to řeknou naprosto nejrelevantněji. (tyhle věci se totiž neustále mění)

Zdroj: https://www.o2­.cz/osobni/kon­takty/

autacek

Zahraniční hovory jdou omezit v individuálním nastavení, bližší informace zjistíš na webu, či infolince.

zeeue

A ten, komu voláte má paušál nebo kredit? Je to český občan s českým operátorem, který je právě na cestě mimo ČR nebo je to slovenský občan se slovenským operátorem? Pokud je to český občan s českým operátorem a má kredit, zkuste mu nejdřív kredit dobít např. u nějakého terminálu Sazky.

Nevím jistě, jestli to je ten samý případ, ale když jsem kdysi dávno chtěla volat kamarádovi do Francie, musel mít dobitý kredit, protože telefonát platil on, i když jsem volala já. Pamatuji si, že šlo kredit normálně dobít přes terminál Sazka. Tenkrát jsem to pochopila tak, že když je někdo v zahraničí, pak platí telefonát vždycky on, protože on ví, že je v zahraničí a když mu někdo volá, nemusí to zvednout, volající však nemusí vědět, že ten, komu volá je v zahraničí, a nebylo by tudíž fér, aby tedy nákladný telefonát platil. Ale to jsme ještě nebyli v EU. Fakt netuším, jestli to tak ještě je, ale mohlo by ;)