Rokio

Proč nejsou psychiatři stejně nestranní jako soudci?

Psychiatři hledají chyby vždycky u těch, které léčí narozdíl od soudců. Pokud se pacient chová nevhodně třeba jen přechodně (např. týden nebo měsíc), tak psychiatr je přesvědčen, že je chyba vždycky na straně pacienta, a to jen proto, protože má duševní poruchu, i když se už třeba chová lépe než kdejaký průměrně zdravý člověk.

Zde uvádím příklad:

Desetileté dítě s hyperaktivitou chodí k psychiatrovi s doprovodem rodičů. Otec je alkoholik a matka je gamblerka. Psychiatr ale hledá chyby pouze na tom dítěti, a to i přesto, že z rodiny není to největší zlo.

Toto je ukázkový příklad, že psychiatři nejsou nestranní a pořád hledají chyby jen na pacientovi a ne na tom, kdo se chová nejhůře.

Naproti tomu soudci se dívají na případ jako na celek.

DODATEK: Ten příklad je zcela smyšlený.

Nejlepší odpověď
led

Psychiater sa musí vedieť odosobniť a byť profesionálne nestranný. Pretože v opačnom prípade by rýchlo zaujal posteľ na vlastnom oddelení.

Další odpovědi
Muffz

U tvého příkladu, psychiatr se nedívá na chyby na dítěti, ale podle povahy a charakteru rodičů zjišťuje, jaké následky má výchova na dítě. Dítěti se pak snaží pomoct, což je jeho práce.

Nejde o žádnou strannost či nestrannost, psychiatrův úkol je najít všechny důvody psychických problémů klienta a pomoct mu s jejich vyrovnáním a překonáním.

P.S. Žádný soudce není nestranný, jsou to lidi a i oni jsou částečně ovlivňováni lidskými city.

Drap

Je to jejich profese. Tak to má zkrátka být. Nelze srovnávat nesrovnatelné.

jirka F

Psychiatři jsou někdy sami na hlavu chodil jsem k jednomu psychiatrovy a ten mě řekl že se nikdy nevyučím a i mě posílal do Speciální školy i když jsem měl na základní kterou jsem úspěšně udělal bez propadnutí. Pak kdo je tady normální jestli psychiatr nebo pacient.