quentos

Proč nejezdí konkrétní řidiči MHD stále stejnou trasu?

Dnes ráno cestou do práce jsem málem nastoupil do špatného autobusu MHD, uzřev v něm řidiče, který obvykle řídí linku č. 2. (Světelné označení linky měl vypnuté, naštěstí jsem si ho všiml při nástupu – z pohledu zblízka.) Dnes z nějakého záhadného důvodu řídil jedničku. Mívají to proto, aby měli „změnu“? Jiný rozumný důvod mě nenapadá. Záskok to nebyl, neboť linky 1 a 2 tu ráno jezdí krátce po sobě a dnes tomu nebylo jinak, dvojka přijela pár minut po něm.

Nejlepší odpověď
Ušel ventil

Kdyby řidiči MHD jezdili pořád stejnou linku, tak by zmagořili – mám dvouletou osobní zkušenost, některá linka je např. více náročná a to by se nikomu nelíbilo jezdit pořád jenom náročnější ( psychicky, časově) linku, proto se to střídá.

Další odpovědi
klumprt

Chřipková epidemie. To se musí čarovat s šichtama v každé firmě.

kelley

Změna je život, někdy je to záskok atd… Moji (dnes už bývalí) kolegové. co jezdí brigádně, tak nejen že měli stejnou trasu, ale jezdili ji i ve stejný den a ve stejný čas…

Kepler

Jó, do melounu, ženský a MHD nevidíš. Ale klidně to záskok být mohl, proč ne? Pak si taky myslím, že stereotyp ty řidiče taky ubíjí a někteří tu změnu uvítají. To u nás jsem zažil jiné srandičky. Od té doby, co máme MHD zadarmo, tak si řidiči sami občas pozmění trasu, jen se ujistí: jede někdo z vás na nádraží? Když se nikdo neozve, klidně 3 stanice vynechá a ušetří si čas.:-))

Radius

Příčinou bude také to, že je nedostatek řidičů, u nás ve městě jezdí autobusem také řidička z ukrajiny, mluví dobře česky a je mladá a příjemná, když jsem jel někam na otočku (jen jsem jel pro čerstvou vánočku do jednoho pekařství), tak když jsem se vracel říkala „vy už se vracíte?“ (pamatovala si mě).

U nás se nastupuje do autobusů vždy jen předními dveřmi.

Jinak je nedostatek řidičů, přijímají další nové řidiče.