Adelka123456

Jedu-li na koloběžce s velkými koly, jsem chodec, nebo řidič?

Můžu s ní jezdit po chodníku? Musím mít helmu? Můžu s ní v Praze do prostředku MHD? Můžu s ní do supermarketu? Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
gecco

Podle zákona je jezdec na koloběžce roven cyklistovi – platí pro něj stejné podmínky, práva a povinnosti…
😉
Pokud jde o MHD – smíš, podle podmínek přepravce (to zákon neřeší).
Ohledně supermarketu (apod.) je situace obdobná, neřeší ji zákon, ale podmínky majitele/provo­zovatele…
😉

Další odpovědi
Drap

Pokud jedeš, jsi řidič, stejně jako cyklista. Helmu mít nemusíš, pokud jedeš, neměla bys jezdit po chodníku. Do MHD a a obchodů podle jejich nařízení. Netuším, jak je to v Praze, každá MHD to má trochu jinak. Někde lze kolo přepravit, jinde ne.