mosoj

Proč nechtějí válčit ?

12 000 mladých Slováků napsalo na ministerstvo ( nebo kamsi jinam – není rozhodující) obrany že nechce jít v případě nutnosti do války.
Nicméně proti válce probíhající pár set kilometrů od SR a ČR celkem nikdo neprotestuje. To si opravdu myslíte že se nás to netýká a že když bude třeba nám nějaký dopis pomůže.

Nejlepší odpověď
ivzez

Já je celkem chápu.
Komu by se chtělo do války kvůli sporu
vyvolanému a přiživovanému někým jiným?

Další odpovědi
arygnoc

setapouch, Mirdas:

ale páni, zasa ste otvorili hubenky skôr, ako ste zapli rozum.

mosoj:
zato v prahe prebiehajúce demonštrácie státisíchlavových davov proti vojne na ukrajine ma prekvapujú (alebo to bol iba sen, že tam tie demonštrácie dennodenne prebiehajú?).

by ma zaujímalo, koľko „nemôžem“ (z dôvodov presvedčenia či viery) a „nechcem“ (z akýchkoľvek dôvodov) by sa objavilo v čr v prípade mobilizácie.

len pri použití elementárnej matematiky dospejete k výsledku, že 12.000 je 0,25% obyvateľstva (to je 16× menej ako ružovučkých!!!).

zasa nafúknutá bublina pre ignorantov a nedoukov typu setapouch.

ale k otázke: Proč nechtějí válčit? (tú medzeru pred otáznikom som opravil, hm)

nie každý je hrdinom. niekto z presvedčenia, niekto kvôli viere.
gándhí bol tiež poseroutka?

a – koniec koncov, o pasivite vo vojenských konfliktoch a bojoch by viac vedeli rozprávať česi ako slováci (už sa to tu rozoberalo pri príležitosti spomínania slovenského štátu, snp, pražského povstania, …), česi naposledy bojovali pod vedením žižku (no, jednooký kráľom [to nie je urážka, naopak, to je pocta žižkovi, že on s tým jedným okom videl viac ako celý národ so zdravými očami]).

;-Q

Mára.kunta

Nikdo, kdo nemá v hlavě úplně na*ráno, nechce válku. Třeba to někdo kdo zde píše o zbabělcích, až bude mít svojí rodinu nebo někoho na kom mu bude záležet, časem pozná.

Mirdas

Slováci do střetu nikdy nešli, raději se vždy přidali k tomu kdo se objevil na jejich hranicích.

Snad se po letech poučili a při skutečném konfliktu by tentokráte jednali jinak.

Rocker

Taky bych se snažil nejít do války.Mám rodinu a nemám potřebu se nechat zabít ve válce,kterou rozpoutal někdo,koho neznám.

isteron

Práve Pepíci majú čo o tom kecať, pri pive v krčme so Švejkom ! Kto spolupracoval a kto povstal , aj proti vlastnej kolaborantskej vláde, za 2. sv. vojny ?

střevo

Příspěvek smazán administrátorem.