dust8

Proč ne často nevyplací porušit vlastní konzervatismus?

Nejlepší odpověď
annas

Konzervatismus je široký pojem. Záleží v které oblasti, zda jde o postoj k životu, způsob uvažování třeba i v oblasti politiky., tradic, morálky atd.

Trvá-li někdo na tradicích, rodinných zvyklostech, stejném postupu,. někdy je to nevhodné, je přece možné nějaký postup či činnost změnit, aby všechno nebylo uchované jako v konzervě. Takže zde je možné porušit jistým způsobem konzervatismus., aby vše nebylo stále stejně nalajnované.

Ale konzervatismus v morálce je určitě přínosem. a učí člověka chovat se t slušně. Zde by měla pravidla slušnosti, morálky platit v každém případě bez ohledu na reálný či skutečný život.

Porušení konzervatismu, daných pravidel se někdy projeví hulvátstvím. Pak nastupuje trest, někdy snad boží mlýny. Uvádím jen to mírnější.

Proti zlu, nepravdě, ošklivost může někdy člověk „rebelovat“, vyjít ze své ulityJ Jak se zachovat při šíření různých ideologiím – rasismu, nacismu, enderismu, multikulturalismu atd.? Jsou lidé různí …

Ne každé vybočení je však žádoucí a nutné …

„Nejde o to, kolik ran rozdáš, ale kolik ran uneseš.“ – konzervativní myslitel Rocky

https://twitter­.com/michalpur/sta­tus/1205556094652813312

Další odpovědi
Ametyst

Nevyplácí, protože sebe známe nejlépe. Když porušíme své zásady, obvykle na to doplacime. A zásady jsou náš konzervatismus. Obrazně řečeno není pro mě dobré pít jen proto, ze ten druhy ma žízeň.