Avatar uživatele
anonym

Proč mi někteří z vás vykají? Já si to prostě nepřeji,i když jsi mladší ?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 10Pro koho je otázka zajímavá? dudu, aramah, iceT, johana 56, Jikra, dědapetr, Drap, pokazdejinak, Illines, anonym před 4449 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Andělé

Tak když si to Barbakan nepřeje,budu mu tykat:-)
Ale dělá mi problémy než si zvyknu,tak když mezi tykáním budu někdy vykat,tak se nezloB.:-)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Terryle

Někdo se prostě učí tykat těžko, případně má specifická kritéria pro tykání… může to být výraz úcty, respektu, ale i odstupu. Nabídnout tykání je fajn, ale člověk by měl respektovat, že mu někdo tykat prostě nechce nebo nedovede – z jakéhokoli důvodu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Tak, jo Barbakane, budeme si tykat,ju? Platí to i opačně, ano? Já jsem tak ráda, že jsem mladší, chichi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sůwa

Když si to budeš hodně přát, tak ti můžeme onkat, nebo onikat, ale bude to náročný. Já mladší nejsem, tak tykám všem bez rozdílu. Ono tady těch starších než já moc nebude 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Proto,že je to projev úcty ke staršímu a zkušenému.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Barbakane, pokud je můj způsob oslovení na závadu, nebudu na Vaše příspěvky reagovat. Tykám zásadně pouze přátelům, které osobně znám a náš vzájemný vztah ověřil život a čas. I za komoušů jsem všem, kterých si vážím vykal a oslovoval paní/pane. Na opačné straně této možná blíznivé stupnice pak byli soudruzi, kterým jsem tykal a zdravil je čest práci, nejlépe s rukama v kapsách nebo někde na WC.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pokazdejinak

když mě na těhle stránkách moc tykat nejde – a ne tím, že by se mi tu nelíbilo… líbí a moc! :) ale celkově mi tyhle stránky přijdou takové slušné… a taky mi vždycky dlouho trvá i ve skutečnosti, než si s někým začnu tykat :) jsem taková stydlivá ;)))
já jestli s tím tady začnu, tak budu asi muset tykat všem a nevím, jestli mi to ostatní taky povolí… :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Tykání na internetu je degradace lidských hodnot. Plně se ztotožňuji s dudu. Přesto někdy tykám a někdy vykám. Pro mně je ale vykání větší pocta oslovenému.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Zvyknout si na tykání je pro mnoho lidí těžké. Někteří mají stále z toho i osypky, protože dříve si členové jedné strany pouze tykali.
Nicméně ve většině rodinách si její členové tykají, tak jsem tento web přijal jako takovou větší rodinku a snažím se zachovat tu rodinnou atmosféru. Alespoň v tom oslovování (a někdy jedovatějšími poznámkami).
A ještě drobnost k oslovování. Když jsem jako mladý cucák přišel mezi dospělé chlapy a při práci občas šlo třeba někomu i o zdraví, tak než jsem ve stresu rozhodoval zda mám křičet pozor uhni, nebo uhněte, proběhly cenné setinky vteřiny. Takže někde moudří tatíci mladým novým synkům a dcerkám v práci hned první den řeknou na rovinu – tykej mi, protože ví, že ostych může být potom problém. A úctu u mladých si získávají přirozenou autoritou, respektem mladé genreace a ne vykáním.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Takže ti můžu klidně i vykat ? Tak díky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

tak joo už to vím..
většinou taky vyknu..
budu tykat..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Já to tak neberu. Věk tu není a tak to beru podle otázky. Nijak o tom nepřemýšlím. Možná by byla dobrá anketa kolik je tu lidí v různých věkových rozmezí. Tak to zkusim dát do ankety. Uvidíme zda to zvládnu, nebo mě můžete předeběhnout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Vykám ze slušnosti,hlavně když předpokládám,že dotyčný je starší než já.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Máš recht, už se tu dávno akceptovalo, že se obecně na netu tyká a pokud si někdo přeje vykání, tak to prostě napíše:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tykani-vykani
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/tykani-nebo-vykani
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/preferujete-na-webu-vykani-nebo-tykani

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-je-to-tady-s-oslovovanim-tykat-nebo-vykat

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek