Avatar uživatele
Matthew

Proč mi jako malému rodiče vštěpovali, že si mám umýt hlavu 2× ? :D:D

Někde se dočtete, umýt vlasy alespoň dvakrát pro lepší účinek, někde zase hlavně nedrhnout vlasy dvakrát či víckrát :D Já mám krátké vlasy takže myji jenom jednou a šetřím šampón, a vlastně tohle je dost divná otázka :D

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4157 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Když má člověk hlavu hodně špinavou, tak napoprvý se neumyje všechno, obzvlášť s delšími vlasy.
Dřív asi šampóny nebyly tak efektivní, dneska do některých šampónů napumpujou takový dryáky, že stačí jednou ;o)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Na některých šamponech je to i psáno. Nejdříve opláchnout bez přípravku, teprve pak umýt se šamponem. Tedy také 2×.
No a takhle mne to učili v dětství s mýdlem 😁.
Doplňuji:
Ta největší a „hrubá“ nečistota jde dolů zpočátku, pak ta zbývající s mýdlem (šamponem).

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BANAN93

třeba v tu dobu řádili ve vaší skolce/škole vši

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Hlavu si myji také 2× – lépe se vlasy umyjí,vždy dávám šampónu jen málo . Pak pěkně opláchnu vlažnou vodou a vlasy jsou lepší než kdybych je myla jen jednou.
Ale pokud máš vlasy krátké, tak budiž . Stačí umýt jednou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Taky se dříve tak často vlasy nemyly, na šampónu bylo psáno 1× týdně, dnes je tam psáno pro každodenní použití. Pokud si vlasy myjeme často, tak není potřeba dvakrát.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

To nevím, u nás se asi škudlilo. A taky … Měli jsme vždycky zdravé vlasy…:-)
Ale mýt si šamponem vlasy dvakrát má ten význam pouze tehdy, pokud chceš pak použít hloubkovou péči a vlas extrémně vyživit. Napoprvé se smyje maz a nečistota, napodruhé se vlas otevře a je připraven vstřebat výživu. Pokud mu pak dodáš nějaký pěstící kondicionér nebo bezoplachovou péči, bude to účinnější, než na „uzavřený“ vlas, který je pouze obalen. Týká se to hlavně hodně poškozených, porézních a jinak zničených vlasů. Nevím, jak moc „kadeřnická“ rodina jste byli, ale je to vychtaný, skutečný tip od profíků…:-)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek