Matthew

Proč mi jako malému rodiče vštěpovali, že si mám umýt hlavu 2× ? :D:D

Někde se dočtete, umýt vlasy alespoň dvakrát pro lepší účinek, někde zase hlavně nedrhnout vlasy dvakrát či víckrát :D Já mám krátké vlasy takže myji jenom jednou a šetřím šampón, a vlastně tohle je dost divná otázka :D

Nejlepší odpověď
Lucijej

Když má člověk hlavu hodně špinavou, tak napoprvý se neumyje všechno, obzvlášť s delšími vlasy.
Dřív asi šampóny nebyly tak efektivní, dneska do některých šampónů napumpujou takový dryáky, že stačí jednou ;o)

Další odpovědi
www

Na některých šamponech je to i psáno. Nejdříve opláchnout bez přípravku, teprve pak umýt se šamponem. Tedy také 2×.
No a takhle mne to učili v dětství s mýdlem 😁.
Doplňuji:
Ta největší a „hrubá“ nečistota jde dolů zpočátku, pak ta zbývající s mýdlem (šamponem).

BANAN93

třeba v tu dobu řádili ve vaší skolce/škole vši

hanulka11

Hlavu si myji také 2× – lépe se vlasy umyjí,vždy dávám šampónu jen málo . Pak pěkně opláchnu vlažnou vodou a vlasy jsou lepší než kdybych je myla jen jednou.
Ale pokud máš vlasy krátké, tak budiž . Stačí umýt jednou.

zzzzz

Taky se dříve tak často vlasy nemyly, na šampónu bylo psáno 1× týdně, dnes je tam psáno pro každodenní použití. Pokud si vlasy myjeme často, tak není potřeba dvakrát.

Damiana

To nevím, u nás se asi škudlilo. A taky … Měli jsme vždycky zdravé vlasy…:-)
Ale mýt si šamponem vlasy dvakrát má ten význam pouze tehdy, pokud chceš pak použít hloubkovou péči a vlas extrémně vyživit. Napoprvé se smyje maz a nečistota, napodruhé se vlas otevře a je připraven vstřebat výživu. Pokud mu pak dodáš nějaký pěstící kondicionér nebo bezoplachovou péči, bude to účinnější, než na „uzavřený“ vlas, který je pouze obalen. Týká se to hlavně hodně poškozených, porézních a jinak zničených vlasů. Nevím, jak moc „kadeřnická“ rodina jste byli, ale je to vychtaný, skutečný tip od profíků…:-)