zjentek

proč má člověk strach z neznámého?

Nejlepší odpověď
led

Tento strach pochádza z čas, keď človek bol raz lovcom, raz korisťou. Nikdy ale nevedel dopredu, ktorú rolu bude hrať. Keď vie, čo ho čaká, vie sa pripraviť.

Další odpovědi
anonym

Protože neví…
😉
Proto si vše neznámé, nepoznané, nějakým způsobem – byť i ´blbě´, vykládá.
A z toho také tyjí veškerá náboženství a svým způsobem i politické -ismy.

marci1

Protože to nezná, neví jaké to bude a s čím má počítat.

koldy

neznám nikoho, kdo by neměl strach z neznámého. Jakmile se s něčím zžijete, ztotožníte, je vám toto vlastní a tudíž bezpečné… rádo by. Ale pokud je to nové, podvědomí(to je ta velká mrcha) zavelí pozor, a strach z neznáma je na světě. Hlavní roli v této věci hraje – podvědomí -.

Lamalam

Obranná reakce.

NikkiHeat

V podstatě se jedná o geneticky naprogramovaný obranný mechanismus aby se zvýšila šance na přežití nejenom daného jednotlivce ale člověka jako druhu. Aby v případě potřeby člověk zvýšil ostražitost a využil všechny dostupné smysly a možnosti k případnému přežití – odvrácení nebezpečí, zvládnutí situace apod. Prostě přirozenost.

AJICEK

protože stoho neznámeho nic není!příklad těším se na znamyho člověka-proč protože ho znám.-ale pozor i z neznámeho je potěšení třeba dovolená-hurá poznám něco nového.takže strach je i není......