ptáč

Proč lidé nejedí syrové brambory, doporučuje-li se syrová zelenina?

Nejlepší odpověď
annas

Brambory syrové nejsou sice jedovaté, ale odborníci uvádějí, proč jejich konzumace není pro člověka vhodná.

  1. Brambory obsahují škrob, syrový lidské tělo špatně tráví.
  2. Vzhledem k tomu mohou způlsobovat zažívací potíže, začít kvasit ve střevech.
  3. Obsahují hodně mikroorganismů, které se vařením zničí.
  4. Obsahuji solanin a chaconine, které jsou nebezpečné pro člověka. Především pak naklíčené nebo zelené brambory mají neobvykle vysoké množství solaninu

http://www.li­vestrong.com/ar­ticle/523041-the-risks-of-eating-raw-potatoes/

Další odpovědi
klumprt

Třeba proto, že nejsou dobré.

setapouch

Znám lidi, kteří syrové brambory jí.

honza19hk

já třeba syrový brambory jim..Nesmíš jich ovšem baštit moc protože jsou mírně jedovaté.

Emefej

Protože jsou nechutné.

anonym

Znám člověka, co když se čistí brambory na vaření, příjde a jednu bramboru vždy ukradne ještě syrovou a sní ji, je to drsoň 🙂

ptáč

@kapitán nemám koho bych se zeptal nebo věc probral a do školy nechodím.

@Slevin to je stížnost?

gecco

Slevin – vař ty…
😉
Mnohé baby vařit neumí – a pokud už vaří, nedá se to vychutnat…
___
Proto vařím já.
;-D

ptáč

Když baby neumějí nebo nechtějí vařit, touží po romantické večeři v pizzerii nebo Mekáči.

cochee

Picerka a mekáč jsou vskutku romantika sama. Takový šajzeraj…

anonym

cochee
😁