Lgee

Proč lide chtějí podnikat?

Mysli si ze mohou uspět v tvrdé konkurenci, nepochopi ze pokud nemají počáteční kapitál alespoň par stovek milionu nemají šanci. Ani tu nejmenší.

proč lide chtějí podnikat?

Nejlepší odpověď
Hlada

Důvodů může být víc, myslím si ale, že nejčastější důvod je snaha řídit si svůj život sám, bez závislosti na chlebodárci. Pro příjem na úrovni zaměstnání není potřeba žádný tvrdý boj s konkurencí a není potřeba kapitál ve výši stovek miliónů.

Další odpovědi
Dochy

Proč myslíš? Spousta lidí chce podnikat třeba jen proto že chtějí dělat to co je baví podle svého. Důležitější než kapitál do začátku bude v mnoha případech chuť a nápad.
samozřejmě záleží co konkrétně chce dotyčný dělat. Pokud chce rozjet linku na výrobu TV bude potřebovat ty stovky milionů. Pokud chce nabídnout služby zahradního architekta, možná bude stačit pár tisíc.

anonym

To co říkáš není vůbec pravda, existuje řada velmi úspěšných firem které vznikly na velmi malém počátečním kapitálu prakticky z ničeho (jen z úsilí a pracovní dobou neomezené píle a samozřejmě s dobrým nápadem, kterému věřili přesto že jiní by to považovali za bláhové) . Jako příklady takových uvedu třeba českého výrobce 3D tiskáren Josefa Průšu (prusalab.cz) nebo českého výrobce „stravy kosmického věku“ MANA, což je také jen partička která do toho šla s holým zadkem a dnes počítají růst firmy na stovky procent každý rok (viz mojemana.cz) … zeptejte se jich proč začali podnikat a proč se nebáli toho že nemají „ani tu nejmenší šanci“ jak píšeš. Jisté je, že se jim to velmi velmi velmi vyplatilo. I to že pracovali jen s vlastním kapitálem na nenasadili si do firmy nějakého parazita (investora) který by většinu jejich zisku vysával za hranice.

Anikitos

Kvůli ctižádosti
Dosažení jisté osobní svobody
Finanční nezávislosti
Nakládání s časem, jak sami uznaji za vhodné (do čeho ho chtějí investovat)
Baví je to
Hledají něco, co má smysl
Věří, že to má smysl
Chtějí zabezpečit rodinu a blízké
Chtějí něco dokázat (na rozdíl od některých)
Je úplně jedno jakou mají školu, jaké mají (pracovní) zkušenosti (záleží jen na jejich odhodlání uspět v podnikání)
Pomoct jiným lidem (dát jim práci, podnikat spolu s jinými lidmi nebo i podniky, pak záleží na zaměření podnikání = ale podnik, který nikomu nepomáhá/nic neposkytuje nemá šanci přežít)
Není tolik omezován (ve spoustě věcech)
Řídí si celý život, jak sami uznají za vhodné
Podnikání většinu lidí nutí k postupnému zlepšování se (což by měli dělat všichni)
Mají nápad, plán, výrobek, schopnosti, nadání, odhodlání, vůli či znalosti pro podnikání
A miliarda dalších důvodů, najdeš jich opravdu několik a snad skoro žádné důvody proč ne.

Podnikání je strašně široké spektrum, prakticky sem patří všechna práce, kterou člověk dělá za účel zisku (může to být úplně cokoli, pokud není zaměstnancem).

Podotázka je čistý nesmysl (který často říkají ti, co chtěli podnikat, ale nikdy se k tomu neodhodlali a ani to nezkusili).

Proč nepodnikat?

nyjono

Z čeho vyvozuješ, že nemají nejmenší šanci, pokud nemají velký kapitál do začátku? Je vidět, že nevíš, o čem píšeš. Je to holý nesmysl.
Lidé chtějí často podnikat, protože nejsou spokojeni v zaměstnání.
Někdo třeba nechce být závislý na tom, co si šéf rozhodne. Kolik mu zaplatí, kdy mu dá dovolenou, jak mu napíše směny atd.
Když máš vlastní živnost (firmu), o tom všem si rozhoduješ sám.
Svoboda volby je nááádherná.

Edison

To je nesmysl. Já třeba podnikat nechci.

Fyzik

Na firmu typu Škoda Auto, která by měla vyrůst na zelené louce, by asi stamilióny potřeba byly (tak si představuju že asi vznikají podniky v Číně, vláda zavelí a začne posílat takovej balík peněz). Jinak docela dobře ve světě funguje vývoj firmy od menší k větší, že třeba začnou jeden dva lidi s vizí a shání kolegy, takže je na začátku málo peněz a na konci hodně peněz, takhle vznikaj všechny normální firmy.

Vaše otázka trochu opomíjí ty, kteří chtějí podnikat tak, že třeba chtějí vést hospodu nebo stavební firmu nebo fotoateliér nebo zubařské středisko. Ti taky potřebují stamiliony, jinak nemají šanci?

anonym

to co si lidé neuvědomují, je že celý život mají nad sebou jako zaměstnanci několik úrovní vedení které jsou tam od toho aby významnou část jimi tvořených hodnot a zisku de fakto odstínili od onoho zaměstnance, který dostane jen nějaké drobné co k němu přes všechna síta zázrakem propadnou. Jako zaměstnanec máte na sobě přisáto hned několik parazítů kteří žijí z vaší práce. Může vám to připadat v jistém smyslu pohodlné, ale někdo si prostě řekne, tak to ne, nebudu je přece všechny živit, budu prostě živit jen sám sebe, přece to zvládnu i bez nich, stejně na vedoucích úrovních často dělají houby. A víte co, často mají pravdu, často vedoucí funkce jsou ve firmě jen aby udržovaly status quo (zvlášť pokud je těch úrovní vedení nepřiměřeně mnoho) a nepředstavují přínos, odchod zaměstnance do režimu živnostníka pak pro daného zaměstnance představuje obrovský skok v jeho životní úrovni protože jeho práce najednou generuje zisk, který nemusí nikomu předávat, ale zůstává jemu a jeho rodině (samozřejmě s výjimkou daní, ty bohužel odepisují všichni 🙂.

anonym

pokud v sobě máte alespoň trochu životních ambicí a netoužíte po tom stát se dojnou krávou někoho kdo bude vaší práce žít na vyšší noze, pak budete v životě usilovat o totéž a zaměstnanecký vztah akceptujete jen za podmínek mimořádně výhodných případně jen v nejvyšší nouzi.

Lgee

jenomže když člověk vydělá milion tak po zdanění mu zbyde 5000,–

anonym

Eh ? K tomu jsi dospěl jakým vzorcem ?

anonym

Stejné daně platíš i jako zaměstnanec (hrubá versus čistá mzda)