huxa

Proč lidé chtějí dostávat velké výplaty, apod., ale přitom tomu vůbec nepomáhají a křečkují si své peníze?

Je logické, že čím víc budou lidé kupovat a utrácet za české zboží, tím víc budou podniky vydělávat a tím více si dovolí poté dávat výplaty. A výmluvy o tom, jak je české zboží nedostatkové jsou vážně jen výmluvy.

Nejlepší odpověď
Drap

Když nemají, tak kde mají brát ? Spousta rodin má dnes problém aby zaplatilo nájem, energie a najedli se. V takovém případě musí jít vše stranou.Utratit můžeš jenom to co máš.

Další odpovědi
Damiana

Nastupuje zdravý selský rozum. Lidé prostě šetří. Za služby se platí asi nejvíc – elektřina, teplo, voda, poplatky všude kam se podíváš – každý se snaží mít své peníze pod kontrolou a ušetřit co nejvíc. Investuje se minimálně – z vlastních zdrojů, pochopitlně…:-)
Všimla jsem si, že ještě před pár lety stovka nebyla pro lidi žádný peníz, teď už se obrací i desetikoruna. A rozhodne to, že co máš doma je jaksi jistější. Ať si bankéři říkají co chtějí – jakmile má dotyčný své peníze jisté, doma, asi se i cítí lépe. Hovořila jsem nedávno s člověkem, který je víc než povolán k tomu vědět nejvíc o ekonomické situaci v téhle branži u nás i na Balkáně. Přiznal, že po tom, co tam „provedl“ svého času ČEZ, se lidé dnes spoléhají jen na sebe, bankám nevěří, upřednostňují malé byty, nehromadí majetek, který by museli dotovat (několik aut, zahrady, chaty…), ale vše se vrací spíš k vlastní výrobě – zejména potraviny na vesnicích. Dnes je to v Bulharsku jedna velká bída – díky tunelu, který se tam „povedl“. Tady se tím věčným rozkrádáním státního majetku a podvody, k tomu modelu docela rychle blížíme. Naši obyvatelé dnes nejsou sice tak důveřiví, aby sakumprásk naletěli jednomu vůdci, ale o to víc se separují a neohlížejí se na druhé a jedou si jen po svém. České – Kdo nekrade, okrádá rodinu – tady platilo vždycky. Nikdy se tu v tom, aby se měli všichni lépe – pospolu nedrželo. Jen pokud nějaká větší skupina rozdávala, tak se vždycky nastavila dlaň a řvalo se Já chci taky.
Musíš přemýšlet i o tom, jak je málo práce. Ruší se spousta pracovních míst, lidem hrozí exekuce, protože si nadělali dluhy, mají hypotéky, někdo platí alimenty, celkově děti „stojí“ hodně. To jsou ti, kteří se to obvykle snaží řešit. Pak je ta druhá, parazitující skupina, která nic dělat nikdy nebude, žádná společenská pravidla nerespektuje, množí se nezadržitelnou rychlostí, ale jen „žije“ – na úkor všech ostatních. Ti šetřit nemusí a nebudou.
Je mi dost zle z toho, když potkám v obchodě v naší zemi českou rodinu, kde stačí, aby otec přišel o práci a třeba jako vysokoškolák se doslova rve o místo skladníka, matka si přivydělává k mateřské úklidem u sousedů, a oni pak vybírají věci v akcích a slevách, a ještě v omezeném množství, zatímco rozcapená, vystylovaná cikánská famílie nakupuje pouze podle obalu a toho, co se jim líbí. A pak ty narvané koše nacpou do taxíku, kterým je český řidič odveze za pár kaček až před jejich dům. Něco je špatně, ne?

mosoj

Naše vládá říká, že když lidé v produktivním věku nebudou křečkovat peníze,tak v důchodu budou na odstřel !

Bedy

Víš, tohle je hrozně složité. Nemůžeš uvažovat takle jednoduše. Vysvětlovat to tu ani nebudu, protože to bybylo opravdu na přednášku.

anonym

Tohle je kapitalistický systém, urvi hned co můžeš.
Ono kdyby manažeři velkých firem, poslanci atd. nebrali milionové platy a stačilo by jim jen dvojnásobek průměrného platu a ty peníze se rozdělili lidem (výplaty by mohly být stejné, ale co třeba dvakrát za rok dát lidem nějakou větší odměnu), tak by si také lidi víc koupili.
On ten manažer (poslanec atd) si koupí jen jedny boty, ale tisíc lidí by z těch peněz koupilo tisíc jiných bot (to dávám jen jako příklad) a nebo by si koupili jiné věci a tím pádem by se zvedla zaměstnanost.
Jenže to ti lidi s velkýma penězma nějak nemohou pochopit.
To je jedna stránky věci.A když denně posloucháš, že není na důchody a každý si na ten důchod musí v mladém věku naspořit, tak tím pádem se opět dostáváme k tomu, že lidi nekupují a střádají na důchod.
A tím se dostáváme k myšlence socialismu, lidem dát sice méně peněz, ale aby byla zaměstnanost a VŠICHNI lidi by měli práci a byl by větší koloběh peněz a více podporovat mladé rodiny, aby bylo více dětí a tím pádem i více lidí, kteří by vydělávali na důchod těm starým.