IBI05

Proč jsou v Indii posvátné krávy?

Proč jsou prosím v Indii posvátné krávy?

Nejlepší odpověď
quentos

otázka zde již padla, viz odkaz http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-je-v-indii-krava-posvatna?podobna=1

Další odpovědi
Kikitysa

Já to znám hlavně z důvodů náboženského, a to hlavně jakožto hnutí Hare Krišna – důvod by měl být čistě vegetariánský, protože kráva nám dává mléko a je pro nás tudíž nepostradatelná a měli bychom si jí vážit – tudíž je to nejposvátnější zvíře a zabít jej je hrůzný hřích.
Ale důvodů může být asi i více, proč je v Indii kráva posvátná…