Ryboun

Proč jsou na oceánech bouře a vlny?

Chci se vás zeptat už dlouho jsem nad tím přemýšlel a navíc jsem to nikdy nezjistil. Chci se vás zeptat proč jsou vlastně na mořích a oceánech bouře a vlny prostě nepřiznivé počasí?

Nejlepší odpověď
Drap

Počasí se utváří stejně nad mořem, jako nad pevninou. Pokud pak příjde vítr a opře se do vodní hladiny, vznikají vlny,.Na rozdíl od pevniny nemá vítr žádnou překážku

Další odpovědi
Katherine03

Jelikož je tam voda a ta se když je u moře teplo odpařuje a pam to jde podle koloběhu a je tam toho víc usazeného . snad to pomohlo učili jsme to ve škole

mosoj

Bouře jsou nad oceánem jako nad pevninou. Proč vznikají bouře? Viz. nějaký meteorologický web.
Vlny tam jsou, protože v mořích a oceánech je voda. Nevidím na tom nic mimořádného.