lilielilili

CO TO JE TAJFUN?

JAK VZNIKÁ? KDE? MOŘE NEBO SOUŠ? …

Nejlepší odpověď
dědapetr

Tady najdeš odpověď.Tropická cyklóna, tedy hurikán, tajfun nebo taky cyklón

http://www.val­ka.cz/clanek_11230­.html

Další odpovědi
hanulka11

Jako tajfun jsou označovány tropické cyklóny v jihovýchodní Asii, v evropských jazycích se jedná o přepis z anglického typhoon
Tropická cyklóna má známý vzhled obrovské rotující oblasti oblaků se silnými větry a bouřkovými jevy. Prvořadým zdrojem energie víru je teplo uvolněné z kondenzujících vodních par (latentní teplo). Vzhledem k tomu si můžeme tropickou cyklónu představit jako obrovský tepelný motor.

Příznivými podmínkami pro vznik tropické cyklóny jsou existující poruchy počasí, teplá voda oceánu, vysoká vlhkost vzduchu a relativně malé pohyby vzduchu. Když takové podmínky panují dostatečně dlouho, může tato kombinace vyvolat silné bouře, neuvěřitelné vlny, prudké lijáky a záplavy.
Dál si vše přečti v odkazu

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tro­pick%C3%A1_cy­kl%C3%B3na

Pepelupe

Jako tajfun jsou označovány tropické cyklóny v jihovýchodní Asii, v evropských jazycích se jedná o přepis z anglického typhoon.

„Točivý vítr“; obr jménem Typhon byl pak v řecké mytologii otec větrů.