fcoop

PROČ jsou lidé soutěživí?

V čem je gró tohoto fenoménu? Od soutěživosti se odvíjí zcela jistě závistivost…
Jsou zvířata závistivá?

Nejlepší odpověď
Terryle

Zvířata si přímo nezávidí. Respektive závidí, ale když si závidí, tak to řeší okamžitě silou… buď ti tu kořist seberu a uteču, nebo se to holt nepovede.
Nebo, když se to vezme z druhé strany, ale taky vlastně z té přírodní… živočichové vlastně taky soupeří a soutěží. Vítěz má největší šanci získat dobrou samici a mít zdravý a silný potomky. Možná ta naše touha být co nejlepší vychází z tohohle…

Další odpovědi
www

Soutěživost je lidskou přirozeností, nikoliv zvířecí.
Zvířata jednají spíše pudově, například se předvádí před samicemi, ale není to pravá „soutěživost“ v lidském smyslu slova.