Proč jsou letní dny delší než zimní ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Legrácky klidně. Ale ani jedna odpověď není k věci.
Den je stále stejně dlouhý ± 24 hod.
Jenom západ a východ slunce se podle ročního období mění. Takže se mění poměr den a noc.
Je to způsobeno konstantním sklonem zemské osy ke spojnici Země – Slunce a oběhem Země kolem Slunce. Kdyby zemská osa byla kolmá na tuto spojnici byly by den a noc stejný.
Takže tato skutečnost a ten oběh způsobuje posun východu a západu Slunce a zároveň ten oběh může za střídání ročních období.
Toto se ale v první ani druhé třídě neučí!

Toto by šlo velmi dobře znázornit na tom podvodném modelu sluneční soustavy.

Další odpovědi
hanulka11

Říká ti něco slunovrat?

Nechce se mi věřit, že si neděláš legraci.

Jestli ne dej si to do google tam se vše dozvíš .

kenyrts

V meteorologii je za léto označováno období měsíců června, července a srpna na severní polokouli a měsíců prosince, ledna a února na jižní polokouli. V některých zemích (na severní polokouli) připadá první letní den na období okolo 1. června, či 21. června (záleží na tom, jestli se bere meteorologický, či astronomický začátek). Na léto je často nahlíženo jako na období s nejdelšími (a nejteplejšími) dny, kdy Slunce svítí většinu dne a stmívání trvá velmi dlouho.

nevěděl jsem,že se tu dělají legrácky

Zdroj: http://www.srdic­kov.cz/clanky/j-a-r-o.html

chudst

A co kdyzbyste nechali reci, ze se to uci v prvni a druhe tride a radeji zkusili odpovedet? Od toho Odpovedi jsou, ne? [A vyborne, mosoj hezky odpovedel, skoda, ze jsem to nevidel drive. Nevadi – diky!]

Jednoduse receno: Na zemi jsou delky dne a noci v ruznych mistech jine. Zavisi to na zemepisne sirce a naklonu zemske osy – v prubehu roku se meni delky zdanlivych drah Slunicka nad a pod obzorem.

Napriklad na rovníku je noc a den stejny po cely rok. U nas je nejdelsi den o letnim slunovratu a nejkratsi pri zimnim slunovratu.

A co jsem nasel zajimavost – na severnim polu Slunce vubec nezapada od 21.3 – 23.9 (186 dni) = polarni den X noc. Na jizni polokouli ovsem trva polarni den jen 179 dni. Na severni polokouli je leto obecne delsi, ale chladnejsi a naopak zima je na severni polokouli je kratsi a mirnejsi.

Drap

Doporučuji znovu probrat učivo 1 a 2 třídy základní školy.