DandrdaMan01

Proč se přehazuje letní a zimní čas?

A přehazuje se čas jen v ČŘ?
Díky

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud máš chvilku, tak se podívej na odkazy, kde se dozvíš to, co potřebuješ!
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zm%C4%9Bna%20%C4%8D­asu

Další odpovědi
anonym

Sice odkazy Ti dal už – barbakan – , ale přesouvání času už děla Hitler a v r.1979 to nařídili komunisti z důvodů šetření elektrické energie.
Jenže v dnešní době to už není aktuální protože se elektřinou nešetří.Většina hyper, super marketů se staví bez oken, takže se tam svítí denně 24 hodin.Zrovna tak většina hal ve firmách je stavěna tak, že tam nejsou okna a opět…svítí se 24 hodin denně.
Země v EU jsou zavedeny na tento čas, takže nemůžeme být vyjímka.I když­..proč nebýt vyjímka když jinde to jde.
Mám vdanou dceru v Austrálii (Západní Austrálie, Perth) a tam některé státy mají také letní čas.Ve státě kde bydlí dcera, zavedli letní čas na 4 roky na zkoušku a pak vypsali referendum.
Přes 80% lidí bylo proti, takže tento stát je vyjímka a letní čas nemá.