jirka F

Proč je bouřka i když je chladno třeba jenom 3 stupně celsia?

jsem právě se odpoledne divil že se z dálky přichází bouřka normálně hromy a blesky kroupy a pak jsem se podíval na teploměr a nedokázal jsem si to vysvětlit řikal jsem si to není možný kdyť venku nebylo ani dusno a byly jenom 2 stupně nad nulou to mě udivuje jak se ta bouřka dokázala vůbec vytvořit.

prosím o vysvětlení
Doplňuji:
nebo jak jsem psal 2 stupně nad nulou

Nejlepší odpověď
gecco

Odpověď by byla trošku nad možnosti toho, co se mi chce psát – pokud ti nestačí, že bouřka může vzniknout i za mrazivých teplot…
😉
Počti si – http://www.in­fomet.cz/index­.php?id=read&id­d=1307570519

Další odpovědi
Drap

Zaznamenal jsem letos už dokonce 3 bouřky. Neni to nic nezvyklého. I v zimě vznikají bouřky, je jich sice podstatně méně než v létě, ale neni to nic zvláštního.