Avatar uživatele
1popelka1

Větrat-nevětrat,když je horko?

Vždycky, když je takové počasí, každý známý příjde s tím, co je nejlepší, abychom se doma neupekli.
Je lepší zavřít okna hned ráno, nebo až když se sluníčko blíží k oknu (větrá se strana, kde nesvítí a naopak), nebo větrat celý den?
Mám na mysli případy, kdy nemáte klimatizaci nebo větráky.
KDY větráte vy?
Doplňuji:
Chci po vás odpověď a sama nenapíšu:-) My větráme vždy na straně, kde je stín. Pokud jsme pryč, tak pouze na severní straně, odkud nám proudí studenější vzdoušek. Ostatní okna máme zavřená. Sice se po návratu domů nedá dýchat, ale je chládek a večerní a noční luftování celý dům pěkně provětrá. Tedy pokud aspoň trochu fouká a není dusno, to je pak nejlepší zalézt do sklepa nebo sklípku a dodržovat třeba rady Vagry. Ale někdy si říkám, jestli to není jen o psychologii a nejlepším řešením je mít okna přes den zavřená.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda, anonym, rynek878, Rico před 5039 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
vagra

Máte pravdu.Větráme vždy ze strany,kde je stín.Ráno na západní,odpoledne na východní straně.Ideál by byl mít okna na sever.
Ta vedra jsou hrozná.Ale je období tepla,takže díky za ně.
Doporučuji,kdo může,hlavu k pípě-nohy k vodě.
Samozřejmě,že jenom v rámci dodržování pitného režimu!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
GangstaHelper

Pokud se vzduch ani nehne a nebo jen málo, je lepší nevětrat vůbec – co nejvíce se pokusit izolovat od venkovního vzduchu, pokud je teplejší než vzduch v místnosti. Pokud venku fouká, není větrání tak špatné. Ale i tak se zvýši teplota vzduchu v místnosti a i teplota samotné místnosti. Myslím, že otevřené okno má na lidi hodně velký psychologický účinek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
rynek878

my máme jedny okna na východ a druhá na západ,v těchto dnech jsou v noci všechny otevřené(vyklo­pené),ráno když začné svítit slunko do těch východních,tak zatáhneme u nich žaluzie a zavřeme,západní okna jsou otevřená ještě teď,ale jakmile začne do nich prát slunce,tak zavíráme a zatahujeme žaluzie a otvíráme ty na východní straně,po západu slunka otvíráme opět všechna okna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Spiritus

já větrám celý den-aspoň se hejbne trochu vzduch…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rico

Já osobně mám otevřené okno pořád když venku není cvhladno,je pak v pokoji lepší a dýchatelnější vzduch

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Já větrám celý den pokud vám svítí do oken slunko tak doporučuji trochu zadělat žaluzky aby jste v místnostech takové horko neměla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

Větrám přes noc a ráno.Po odchodu do práce zavřu všechna okna a když odpoledne přijdu domů mám doma přijatelný chladnější vzduch.Okna neotevírám aby mi nevnikl horký vzduch do bytu.Potom větrám zase až přes noc a ráno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martina1

Já větrám jako vy a přijde mi to nejlepší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Větrám na té straně,kam nejde slunce.Večer,po západu otevřu okna a vytvořím průvan na kratičký čas.Potom zavřu dveře od pokoju a je všude docela příjemně.Mám malou fontánu a tu si pustím též.Zásadou je moc nevětrat vůbec pokud není klimatizace.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
člověk

fakt záleží,jestli se bydlí v paneláku,nebo domku,
já osobně v tomto parnu nemohu větrat,všech šest oken je na jih a celý den svítí slunce,barák je vestavěn do skály a tak jak otevřu v kuchyni a chodbě se vše potí jak v kostele

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Unka

Když je opravdu velké horko, tak větrám chvilku ráno když není ještě takový hic. Pak okna zavřu a zatáhnu žaluzie aby horko „nevlezlo“ do bytu. A večer když už je chládek tak otevřu všechny okna dokořán a pak je v bytě příjemně. V ložnici mám otevřenou větračku přes celou noc.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
petrdostal

Dokud jsme měli stará dřevěná okna, tak jsme větrání tolik neřešili, protože jimi neustále táhlo. Letos jsme po zimě okna měnili a máme znovu dřevěná okna, ale jsou kvalitní. Kupovali jsme je z https://www.jis­.cz/okna/ a vůbec jimi netáhne, takže musíme větrat. Větráme ráno nebo až večer, když je venku chladněji než v domě.

před 1673 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
KarolínaNovo

Větrat přes noc. Přes den okna zavřít a zatáhnout, aby nešlo domů teplo. My to tak děláme a stejně jsme měli doma hrozné teplo, tak jsme si koupili mobilní klimatizaci https://www.vzdu­sin.cz/mobilni-klimatizace/Mobilni-klimatizace-Olimpia-Splendid-DOLCECLIMA-AirPro-13-A- , abychom si byt trochu vychladili. Klimatizaci používáme v zimě na odvlhčení, takže se nám hodí pořád.

před 1687 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek