Smackdown

V kolik hodin, máme sledovat zatmění?

Věříte v pověry?jaké znáte ohledně zatmění?

Nejlepší odpověď
Malvína

Dnes, 27.7.2018, lze zatměnísledovat ve 22:22.
Nevěřím snad v žádné pověry vůbec. Snad jen, když mi přeběhne černá kočka přes cestu, nebo v pátek 13. zbystřím 🙂.
Nikdy jsem nevěděla, proč spousta lidí říká, že při úplňku nemůže spát. Nedokázala jsem pochopit, jak toto může mít vliv na spánek. No, poslední dva roky to zažívám také.. 🙂

Zdroj: http://www.as­tro.cz/na-obloze/mesic/zat­meni-mesice/zatmeni-mesice-v-letech-2011-2020/uplne-zatmeni-mesice-27-28-cervence-2018.html

Další odpovědi
Edison

UTFG: http://www.as­tro.cz/na-obloze/mesic/zat­meni-mesice/zatmeni-mesice-v-letech-2011-2020/uplne-zatmeni-mesice-27-28-cervence-2018.html

20:24 – východ měsíce se zatměním 35%
21:30 – 23:13 maximum
0:19 – konec

Měsíc prochází při výšce 11,3° nad obzorem, totalita končí až 16° nad obzorem.

Za zmínku stojí skvělý pohled i na Mars, který bude 6 st jižněji od měsíce, bude velmi výrazný. Silnějším dalekohledem bude možno pozorovat i jeho ledové čepičky.

Kepler

Mnohé kultury si vykládají zatmění, a to jak Slunce, tak Měsíce, jako čas, kdy démoni nebo zvířata požírají Slunce či Měsíc. Vikingové věřili, že je pronásleduje dvojice nebeských vlků. Když jeden z vlků zářící kouli uchvátil, následkem bylo zatmění. Ve Vietnamu zase nebeská tělesa požírala obrovská ropucha a lidé z kmene Kwakiutl na západním pobřeží Kanady se domnívali, že sama obloha má ústa, která během zatmění pozřou lunu či sluneční kotouč. Není bez zajímavosti, že čínské slovo pro zatmění, ši, je zároveň znamená „jíst“.
I v našich civilizačně rozvinutých končinách je o zatmění rozšířeno mnoho povídaček. Zatmění je prý například nebezpečné pro těhotné ženy a ohrožuje i zdraví plodu.
https://www.as­trohled.cz/clan­ky/zatmeni-a-povery/
Já zase věřím, že za to můžou komunisti. Schválně – jakou asi bude mít barvu zatmělý Měsíc? Rudou! To je důkaz.

led

Začnete o 19:00 malou Poslednou večerou
Potom malý aperitív a hľa, začne sa vám Mesiac stmievať… (nie z únavy a alkoholu) približne o 21. hodine
Po polnoci, v hodine duchov a smutného vytia vlkov sa Mesiac spamätá a vráti medzi ľudí. Začne si opäť plniť svoje povinnosti.
Ešteže zajtra je sobota a môžte si prispať po hlbokom zážitku.

Edison

Jooo.. to tu už bylo, že komunisti obarvovali měsíc na tu svou barvu… Hlavně ti ze SSSR. Dnes by to mohla být Čína, nebo KLDR.

Kepler

To má ještě pokračování: amíci pak do toho rudého podkladu vyvedli nápis Coca Cola…