Je lepší před tím vedrem zatáhnout v pokoji žaluzie?

tzv. že ve větším stínu je chladněji ? 😁

Nejlepší odpověď
Malvína

Ano, já mívám zataženo a večer pověsím do otevřeného okna mokrý ručník. Krásně to osvěží vzduch a je velmi příjemně.

Další odpovědi
Drap

Ano.

Jiří Bohumil

Ano, zejména na osluněné straně. Zde jakékoliv.
Pokud jde o vnější, i na straně neosluněné, vytváří částečnou izolační vrstvu mezi žaluzijí a oknem. Tak i zde.
Pokud jde o vnitřní, pak na neosluněné straně velký význam nemají.

Kepler

Smysl mají především žaluzie předokenní, které odrazí sluneční svit dřív, než způsobí v místnosti skleníkový efekt.

Roman71

Pokud se vám do hliníkových žaluzií bude opírat denní slunce, od okna to bude pěkně sálat. Mokrý ručník do okna není špatný nápad.. odpařená voda místnost citelně zchladí 🙂

Dochy

Kepler, Technická: Sluneční svit nezpůsobuje skleníkový efekt. Skleníkový efekt je způsoben sklem, nebo jinou srovnatelnou bariérou 😉