Avatar uživatele
bobánek

Proč se říká že je zima jak v Ruském filmu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? panenka, anonym, jendahun, dagry, Dmitrij, Mili @ před 4877 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Toto rčení vzniklo podle scén ve válečného filmu Hořící sníh. V něm se odehrávaly boje 2. světové války za kruté ruské zimy – ve sněhu zářily ohně, zmrzlí vojáci, útoky na Stalingrad.

Proto zima jako v ruském filmu…

Upraveno podle informací o filmu Hořící sníh.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Také není špatné:„Tady je zima,jak na nádraží v Čeljabinsku“.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mili @

Neviděl jste nikdy Mrazíka???
😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Když to někdo řekne- vybaví se mi filmy ze Sibiře a tam je přeci zima.

No jo ale než bych si na název nádraží vzpomněla, bylo by léto.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Nevím kde se dělají statistiky naměřených teplot,ale sám pamatuji,že jako učeň jsem zažil dost běžně –20C mrazu a metr sněhu za den/dva.Dnes napadne 10.cm sněhu,uhodí třeskutý mráz –5C a doprava a vše ostatní je v háji.Četl jsem knihy od Hessela,kde píše zážitky z ruského tažení.Teploty v zimě v donských stepích – 50C byly běžné.Maziva a německý benzín zamrzaly,vydržela jen sovětská technika a maziva.Proti Němcům byli nasazeni tzv. Sibiřani,kteří byly na tyto zimy zvyklí.Němci z nich měli panickou hrůzu už i pro to,že byli mimořádně krutí.Při pochodu jednotek,znamenalo zastavit se – rychlou smrt umrznutím.I v na­šich filmech o SNP je dobře vidět,jaké bývaly mrazy.Asi jsme už trochu odvykli…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Hrali ste niekedy v ruských filmoch? Než prišla technika, tie počasia boli originál.
Môj obľubený film Čuk a Gek vám to vysvetlí.
Obľúbený Mrazík, je krásny ale umelý, atelierový.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek