bobánek

Proč se říká že je zima jak v Ruském filmu?

Nejlepší odpověď
annas

Toto rčení vzniklo podle scén ve válečného filmu Hořící sníh. V něm se odehrávaly boje 2. světové války za kruté ruské zimy – ve sněhu zářily ohně, zmrzlí vojáci, útoky na Stalingrad.

Proto zima jako v ruském filmu…

Upraveno podle informací o filmu Hořící sníh.

Další odpovědi
anonym

Také není špatné:„Tady je zima,jak na nádraží v Čeljabinsku“.

Mili @

Neviděl jste nikdy Mrazíka???
😁

hanulka11

Když to někdo řekne- vybaví se mi filmy ze Sibiře a tam je přeci zima.

No jo ale než bych si na název nádraží vzpomněla, bylo by léto.

jendahun

Nevím kde se dělají statistiky naměřených teplot,ale sám pamatuji,že jako učeň jsem zažil dost běžně –20C mrazu a metr sněhu za den/dva.Dnes napadne 10.cm sněhu,uhodí třeskutý mráz –5C a doprava a vše ostatní je v háji.Četl jsem knihy od Hessela,kde píše zážitky z ruského tažení.Teploty v zimě v donských stepích – 50C byly běžné.Maziva a německý benzín zamrzaly,vydržela jen sovětská technika a maziva.Proti Němcům byli nasazeni tzv. Sibiřani,kteří byly na tyto zimy zvyklí.Němci z nich měli panickou hrůzu už i pro to,že byli mimořádně krutí.Při pochodu jednotek,znamenalo zastavit se – rychlou smrt umrznutím.I v na­šich filmech o SNP je dobře vidět,jaké bývaly mrazy.Asi jsme už trochu odvykli…

led

Hrali ste niekedy v ruských filmoch? Než prišla technika, tie počasia boli originál.
Môj obľubený film Čuk a Gek vám to vysvetlí.
Obľúbený Mrazík, je krásny ale umelý, atelierový.