Avatar uživatele
Hlada

Proč jsou Windows 10 zadarmo?

Dneska jsem dostal následující odkaz. Je to pravda nebo jde o hoax?
http://ceskoaktualne.cz/…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Hlada

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Alesh před 1994 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Je to hoax...
;-)
W10 jsou zadarmo, protože MS mění obchodní model - a nejprve potřebuje nalákat dostatek uživatelů.
;-)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Martinuss

Něco pravdy na tom je, že tě sledujou, ale to i google, apple a facebook na cílenou reklamu. Obchodujou mezi sebou firmy s informacema uživatelů a točej se v tom ohromný peníze.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Obchodný ťah - prilákať užívateľov na tento systém. Po roku od uvedenia (29.7.2016) už nebude zadarmo ani pre držiteľov licencie windows 7 a novších.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

v kapitalismu a něco zadarmo ? kde žiješ a kolik je Ti ?

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

zadarmo jistě nejsou. Microsoft prostě jen od verze XP měl velký problém přilákat uživatele na novější verze ... vždyť i po vydání VISTA, 7 a 10 řada uživatelů zůstávala u XP a tvrdila že nemá důvod upgradovat. Pravděpodobně ho opravdu neměla, ale to znamená, že microsoft jim ty desítky prostě musí strčit rovnou pod nos a tak nabídl upgrade licenci dočasně zdarma. A to opravdu jen dočasně ... s každým novým počítačem platíte za licenci w10 několik tisíc korun (ani o tom nejspíš nevíte) a to i když je potom zahodíte a nainstalujete si tam linux, stejně jste za windows zaplatili :-) a bude to tak vždy, microsoft nikdy nebude dodávat operační systém zdarma, mohl by se to stát hypoteticky jen v případě kdy by se jeho nejvýznamnější konkurence dostupná za nižší cenu (rozuměj linux dostupný zdarma) nějak výrazně rozšířil, to by mohlo microsoft přimět k přehodnocení licenční a cenové politiky, to se však zatím neděje a tak se bude u každého oem zařízení za licenci platit jako doposud.

Avatar uživatele
led

W10 bola zadarmo v čase svojho uvedenia na trh pre registrované W8 a W8.1 ako upgrade.
Vraj aj dnes je, dokonca oficiálne, ale len pri stanovených podmienkach. Skúšala som aj toto upgrade, ale v istom čase inštalácie sa to "zadrhlo"

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet