Jájuš

Windows 10 – upgrade „navždy“ nebo je to jen zkušební doba?

Dobrý den,
mám WIN 8.1 a dnes mi systém nabídl si upgradovat systém na WIN10. Je to upgrade „navždy“ a nebo je to jen zkušební doba (například) 30-ti denní?

Gecco: Takže po uplynutí jednoho roku od uvedení mi neřeknou: „Zaplať“? Chápu to dobře? (Jsem docela nedůvěřivá)

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud máš aktuálně Windows 7, 8 nebo 8.1 a máš je legální, je tento upgrade zdarma – a nafurt (promo akce MS)…
😉
Doplňuji:
😉
To – samozřejmě nevím, vycházím ze stávajících informací MS, interní (a zákulisní) info nemám…
😉
Ale osobně se domnívám, že k něčemu takovému nedojde

  • MS se snaží o udržení pozice ´lídra´ na trhu s OS
  • nedovedu si představit, jak by uživatele k zaplacení (nebo odinstalaci) donutil

___
Mimochodem – MS ještě pořád garantuje bezplatný downgrade.
😉

Další odpovědi
marci1

Dnešní článek o Windows 10 z webu Technet.cz :
http://techne­t.idnes.cz/win­dows-10-prijdou-29-cervence-dgj-/software.aspx?c=A150601­_121154_softwa­re_vse

suaeda

Rovněž se mi na noťasu s win 7 objevila nabídka na upgrade win 10. Je to zajímavé proč do toho tak lidi nutí. Pravděpodobně jde o marketing na ovládnutí trhu, nebo ještě o něco jiného? Nevím. Zkušební verzi win 10 jsem již viděl v provozu u našeho IT specialisty a docela se mi líbila. V každém případě bych počkal pár měsíců na vychytání chyb. Zhruba tak po půl roce, nebo roce by to mohl být dobrý OS.
Doplňuji:
Pokud v budoucnu půjde Microsoftu, tak jak zde někteří naznačujete, o pravidelné paušální platby tak jako je to u nejnovějšího kancelářského balíku office, tak to asi budu přemýšlet o jiném OS.

anonym

Ahoj,neriskoval bych nic takového jak píše Gecco!
Za 1. jasně píšeš,že máš win 8,1,ten ti ale nezaručuje ,že 10tku budeš mít nafurt zdarma.
Za2.
Windows je služba, nikoli pouze operační systém. Do budoucna by to mělo znamenat to, že Windows 10 budou v podstatě poslední verzí Windows, kterou už budeme pouze neustále aktualizovat. Tím však vyvstává otázka, zda nebudou muset zákazníci za využívání Windows v budoucnu platit paušálně.
Microsoft chce tímto tahem patrně přilákat hlavně zákazníky, kteří doposud odmítali přejít z Windows 7 na Windows 8.1.
Tady si pročti vše:http://www.mi­crosoft.com/cs-cz/windows/windows-10-upgrade?OCID=win10_nu­ll_vanity_win10up­grade
Nebude se jednat o demo verzi, ale na Windows 10 ,na kterou budou moci zákazníci přejít jen během prvního roku od uvedení.
Win 8,1 jsou dobré a raději včkj,nž něco urychlit.
Nic taového jak píše Gecco raději nezkoušej,dej si pohodlně nabídku start,jak to bylo ve starých windowsech a máš klid,tu máš k instalaci zde:
http://www.cax­mix.cz/2013/09/­19/jak-dostat-nabidku-start-do-windows-8-1-kdyz-vas-microsoft-stale-ignoruje/
Doplňuji:
Pro Márci:Zda bude upgrade po uplynutí této doby zpoplatněn, zatím společnost neuvedla.
Zdroj: http://techne­t.idnes.cz/win­dows-10-prijdou-29-cervence-dgj-/software.aspx?c=A150601­_121154_softwa­re_vse

arygnoc

na lupa.cz je tiež článok, ktorý popisuje, čo tá >ponuka< vlastne znamená.
majkrosoft ubezpečuje, „že sa nemusíte báť“. 😁

či to je pravda, to už je druhá vec.

článok:
http://www.lu­pa.cz/clanky/win­dows-10-prijdou-29-cervence-nemusite-se-bat-uklidnuje-microsoft/#ut­m_source=rss&ut­m_medium=text&ut­m_campaign=rss

;-Q

McArthur

Pokud jsem pochopil správně i dřívější zprávy od Microsoftu, tak upgrade z Windows 7, 8 a 8.1 bude v prvním roce zdarma, následně bude placený.

Windows 10 mají být „poslední“ operační systém od Microsoftu. Následovat budou průběžné aktualizace tak, jak je známe z prohlížečů Internetu (Google Chrome, Mozilla Firefox), kde dnes málokdo ví, co má vlastně za číslo verze. Tedy aktualizace budou průběžné. Dřívější zpráva ale říkala, že bude nutné zaplatit udržovací poplatek podobně, jako tomu je u Office 365, kde má uživatel vždy nejnovější verzi kancelářského balíku (tj. neřeší verzi), ale platí si za provoz.

gecco

Jugare – jednak nenabádám k žádné činnosti, jen projevuju svůj názor…
Ale hlavně – druhak – četl´s toto?? – z 21. 1. 2015
„This is more than a one-time upgrade: once a Windows device is upgraded to Windows 10, we will continue to keep it current for the supported lifetime of the device – at no additional charge. With Windows 10, the experience will evolve and get even better over time. We'll deliver new features when they're ready, not waiting for the next major release.
During a Q&A after the keynote, CEO Satya Nadella told reporters that looking at Windows as a service doesn't imply any changes in Microsoft's bu­siness model. Windows as a service is all about how Microsoft services Windows, moving forward, and not about how it plans to charge for it or how it will work with its partners.“
___
Samozřejmě – CEO MS může kecat, že…
Osobně bych si počkal na znění EULA (koneckonců – Upg na W10 ještě taky není na světě)…
😁

gecco

Jugare → k tvému Doplnění: Předpoklad je, že po roce bude upgrade zpoplatněn – tak, jak byl dosud zpoplatněn každý upgrade na novou verzi Win…
Kdyby sis přečetl můj předešlý diskusní příspěvek, všiml by sis, že …„doesn't imply any changes in Microsoft's bu­siness model“…
I když – samozřejmě – CEO MS může kecat…
😁

anonym

Já neumím maďarsky

gecco

Tohle ti přeloží i Google…
🙂
V podstatě: …„tato změna neznamená změnu obchodní politiky MS“…„řekl výkonný ředitel MS“…

anonym

Já jsem čech a nemusím s nic překládat,když to sem dáváš,tak dej přeložený.