pepe88

Proč je ten mimozemšťan z Alzy zelenej?

Mimozemštani jsou zelený?

Nejlepší odpověď
Kepler

To vychází z tradiční představy emzáka jako zeleného mužíčka. Oni totiž obsahovali chlorofyl a byli schopní fotosyntézy. Takže se místo snídaně jen deset minut opalovali. Nebo je alzák permanentně po velkolepém draku a má příšernou kocovinu.

Další odpovědi
mosoj

To není mimozemšťan, to je nevychovanej zmetek.
Na mne působí odpudivě. Alze se proto vždy vyhnu. Určitě nejsem sám.
Marketing dělá z lidí hlupáky, z těch co se dají. Viz. reklamy s Kohákem a jeho kozou, či vyjící postavičky reklamy Billa. Čím blbější reklama tím větší podvod na lidi. I když reklamu vnímám, tak je člověk stavěnej, tak nevím na co byla.
V Bille nenakupuji ani nebudu a produkty co propaguje Kohák nepoužívám a kvůli jeho koze nebudu!

bolak

mosoj: von nemyslí mě, von myslí toho z reklamy 🙂

annas

Alza – pojmenování tohoto skřeta či maskota mimozemšťana vzniklo zkrácením jména a příjmení zakladatele firmy Aleše Zavorala a našla jsem ve Wiki.

Vzhledem k vizáži a protivnému hlasu dabéra Bohdana Tůmy a originálnímu vystupování v reklamě vstoupila tato postava do povědomí diváků. Stala se nepřehlédnutelnou. Maskot autora Jana Coufala však stále přežívá.

Proč? Jak uvažoval autor návrhu, se nedovíme, Ale možná vycházel z významu barev.

Zelená barva je dobře viditelná, je symbolem něčeho nového, vede tedy k určité činnosti, zaměření pozornosti, případně ke koupi.

Znamená to, že se maskot nezalekne ničeho, pokud ho lidé berou ať negativně či pozitivně, bude fungovat.

Tento skřet zvítězil v soutěži o nejohavnější reklamu. Jde o reklamu agresívn, občas až nepříjmenou. . Často platí, že je lepší kupovat jinde.

Hlas skřeta
https://www.no­vinky.cz/zena/styl/3938­31-daber-bohdan-tuma-dneska-studia-pripominaji-spis-tovarnu.html

Tw!st

Aby ti ten protivnej šmejd zůstal v hlavě. Alza má chytré marketéry 😉

nyjono

Žlutá je nevýrazná, modrá skoro taky, červená agresivní , hnědá jako h…o,
Prostě zelená je dobrá volba.

marci1

Tento druh mimozemšťanů (zelených) žije hned na několika planetách (Serkur, Miluše, Mars) a jeho příslušníci jsou vašniví ekologové. Také by rádi navštívili planetu zemi, aby se tu mohli přivazovat ke stromům, ale na rozdíl od rudých mimozemšťanů je tu nikdo nechce, dokonce ani Ping Pong-un, takže jejich návštěva je nereálná. 🙂
http://necyklo­pedie.wikia.com/wi­ki/Mimozem%C5%A1%C5­%A5ani

krevfan

Nevím, já myslel, že jsou barevní.