Avatar uživatele
anonym

Proč je tak velký cenový rozdíl....

....mezi benzinovým a naftovým motorem ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? quentos, Kerynka před 4094 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
janek66

Naftový motor pracuje s většími tlaky ve válcích potřebných pro zapálení nafty, proto musí být celá jeho konstrukce "pevnější".Vstřikovací čerpadlo je náročné na přesnost ve výrobě, proto je jeho cena taky hodně vysoká.To vše zvyšuje cenu naftového motoru proti benzinovému.Je to jen stručně, ale snad to stačí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

asi to bude tím,že naftový motor je výkonnější a jízda je šetrnější

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Naftový motor má mnohem větší kompresní poměr, na stejný výkon musí mít robustnější konstrukci, systém vstřikování paliva je také výrobně náročnější oproti zážehovému motoru.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kerynka

Průměrná cena benzinu Natural 95 u tuzemských čerpacích stanic se v posledních dnech přehoupla přes hranici 27,60 Kč/l. Litr nafty lze podle aktuálních informací společnosti CCS natankovat v průměru kolem 25,60 Kč.

Nafta byla dražší než benzín od konce roku 2007. Poté, co se ceny benzínu Natural 95 a nafty v polovině února letošního roku vyrovnaly na úrovni těsně pod 25 Kč/l, udržovaly si až do konce března rozdíl do 50 haléřů na litr. Od dubna se však pomyslné „nůžky začaly rozevírat“ až na současné dvě koruny.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava