bolak

Proč je na Svátek práce volno? Nebylo by logické, kdyby se takový svátek oslavil právě prací?

Přece když má někdo narozeniny, tak ho taky nikdo nepohřbívá.

Nejlepší odpověď
Kepler

To by právě moc logické nebylo. Poplácám pravou rukou vlastní levé rameno (nikdo jiný to za mně neudělá) a řeknu si: makal jsi jako blbec celý rok, tak mi dneska dejte svátek!

Další odpovědi
ivzez

Ja jsem svátek práce slavívala prací, dokonce mi
to kdysi procházelo jako „omluvenka z průvodu“.
Vzpomínám si, že jsem své první kalhoty ušila za
vydatné pomoci své sestry právě 1. května…

Drap

Ne, nebylo. Přečti si, kdy a proč svátek práce vznikl, a jsi na tolik soudný, abys zjistil, že tomu tak neni.

annas

Vezmi si bibli, když bůh stvořil svět, také po práci si odpočinul.

Takže je třeba si od práce také někdy odpočinout. Samozřejmě nějak se zapomíná na původ tohoto svátku.

Druhý důvod je spíš ten, že se tento svátek zprofanoval., stal se oslavou „komunismu“ a vzdáváním holdu papalášům na tribunách. .
Dnes si mnozí práce neváží, jiní nechtějí pracovat. Ale myslím si, že každá práce je pro člověka důležitá.

Slova "Čest práci každé, která dobro plodí… od Svatopluka Čecha byla zcizena a dostala jiný význam.

Takže aspoň tímto Svátkem práce se nezapomíná na historii. Lidé možná spíš sice slaví 1. máj jako lásky čas, kdy začíná v přírodě něco nového.

Tom20

Hm, to je dobrá otázka na zamyšlení 🙂 Ono by nebylo na škodu to v zájmu společnosti oslavit užitečnou prací zdarma ve svém volném čase. Například by lidé mohli něco opravit, uklidit…Né že bych asi šel, ale svět by byl prostě podle mě lepší.

led

Česť práci, nielen svojej, ale každej, čo dobro v prospech ľudí činí! Oddychuj, aby si bol schopný pracovať.

marci1

Svátek práce oslavujeme volnem, abychom si odpočinuli a uvědomili si, kolik práce jsme již vykonali. Když má někdo narozeniny (alespoň v naší rodině), tak nic nedělá, ostatní mu celou oslavu připraví a oslavec sfoukne jen svíčky na dortu. 🙂

anonym

Makat a za 100% plat, jinak to nevidím.

Pella

No možná by to logiku mělo, ale buďme rádi za to jednodenní volno