Avatar uživatele
Bronzový

Proč je na dolaru znak iluminátů?

http://cs.wikipedia.org/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Bez konspiračních teorií- jestliže se v minulosti dostaly na veřejnost kódy, symboly... iluminátů, které byly určeny k padělání státních listin a pod., je samozřejmé, že mezi nimi byla i pečeť USA s tímto symbolem. Konspirační teorie jsou možná úžasné na poslouchání, ale mnohé "spolky" používají falešné vysvětlení svých symbolů, aby si uvedením lidí v omyl více umocnily své postavení.
Symbol Božího oka a pyramida dostali svůj význam dávno před křesťanstvím. A stejně tak, jako si církev vypůjčuje dávné symboly, vypůjčují si je i jiné organizace pro zobrazení své víry... Tak se přikláním k tvrzení, že na dolarové bankovce není znak iluminátů, ale právě obyčejné Boží oko a vrstvená pyramida (převzaté z pečeti) spíše jako symboly křesťanství (a znázornění 13 států), což se k silně věřící Americe hodí více...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Část odpovědí nalezneš ve zdejších, již 14 odkazech na téma ilumináti (viz ve zdroji), další nápověda je v latinském nápisu a symbolice s vizí "Nového světa" na americkém kontinentu a době vzniku samostatné měny mladých USA.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/search? q=ilumin%C3%A1ti


Avatar uživatele
Stříbrný

Konspirační teoretici zdůrazňují spojitost mezi Ilumináty a Svobodnými zednáři. Proto se předpokládá, že někteří otcové-zakladatelé Spojených států (někteří byli Svobodnými zednáři) byli Ilumináty zkorumpováni. Symbol vševidoucího oka a nedokončené pyramidy na Velké pečeti Spojených států (vyobrazena na rubu jednodolarové bankovky) jsou často citovanými příklady vždy přítomného pozorného dohledu Iluminátů nad Američany.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/I lumin%C3%A1ti

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Dr.Axl: Já věřím, že to tam někde je. Docela mne ta odpověď zajímala. Ale abych četla tolik odkazů s odpověďmi často na něco jiné, než přímo na dolar, zkusila jsem raději wikipedii. A ratava napsala zajímavou odpověď.

Avatar uživatele
Stříbrný

manon

Ono mne totiž nezajímalo, kdo jsou ilumináti, o tom už něco i vím a co nevím, lehce najdu - ale právě jen to, proč jsou na dolaru - to jsem si nikdy nevšimla.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 4520
Zlatý Kepler 2315
Zlatý Drap 1899
Zlatý quentos 1654
Zlatý mosoj 1553
Zlatý marci1 1018
Zlatý led 1016
Zlatý Edison 753
Zlatý Lamalam 717
Zlatý gecco 709

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.