Avatar uživatele
MonkeyKing

Proč je na dolaru znak iluminátů?

http://cs.wikipedia.org/…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? manon, Pájo, Damiana před 3651 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
ratava

Bez konspiračních teorií- jestliže se v minulosti dostaly na veřejnost kódy, symboly... iluminátů, které byly určeny k padělání státních listin a pod., je samozřejmé, že mezi nimi byla i pečeť USA s tímto symbolem. Konspirační teorie jsou možná úžasné na poslouchání, ale mnohé "spolky" používají falešné vysvětlení svých symbolů, aby si uvedením lidí v omyl více umocnily své postavení.
Symbol Božího oka a pyramida dostali svůj význam dávno před křesťanstvím. A stejně tak, jako si církev vypůjčuje dávné symboly, vypůjčují si je i jiné organizace pro zobrazení své víry... Tak se přikláním k tvrzení, že na dolarové bankovce není znak iluminátů, ale právě obyčejné Boží oko a vrstvená pyramida (převzaté z pečeti) spíše jako symboly křesťanství (a znázornění 13 států), což se k silně věřící Americe hodí více...

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Část odpovědí nalezneš ve zdejších, již 14 odkazech na téma ilumináti (viz ve zdroji), další nápověda je v latinském nápisu a symbolice s vizí "Nového světa" na americkém kontinentu a době vzniku samostatné měny mladých USA.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/search? q=ilumin%C3%A1ti

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Konspirační teoretici zdůrazňují spojitost mezi Ilumináty a Svobodnými zednáři. Proto se předpokládá, že někteří otcové-zakladatelé Spojených států (někteří byli Svobodnými zednáři) byli Ilumináty zkorumpováni. Symbol vševidoucího oka a nedokončené pyramidy na Velké pečeti Spojených států (vyobrazena na rubu jednodolarové bankovky) jsou často citovanými příklady vždy přítomného pozorného dohledu Iluminátů nad Američany.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/I lumin%C3%A1ti

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
manon

Dr.Axl: Já věřím, že to tam někde je. Docela mne ta odpověď zajímala. Ale abych četla tolik odkazů s odpověďmi často na něco jiné, než přímo na dolar, zkusila jsem raději wikipedii. A ratava napsala zajímavou odpověď.

před 3651 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Ono mne totiž nezajímalo, kdo jsou ilumináti, o tom už něco i vím a co nevím, lehce najdu - ale právě jen to, proč jsou na dolaru - to jsem si nikdy nevšimla.

před 3651 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek