mosoj

Proč je ČR na prvním místě v Evropě v počtu sebevražd?

V ČR se stanou v průměru 4 sebevraždy denně. Tímto se ČR řadí na první místo v Evropě a na jedno z předních míst na světě. Když vezmu v úvahu, že průměrná spotřeba alkoholu na jednoho člověka je také jedna z největších na světě (vyšší než v Rusku!!!), musím zákonitě dojít k závěru, že je něco určitě špatně.

Nejlepší odpověď
orwell

Možná proto, že nikdy v minulosti nebylo tak snadné dostat se do bezvýchodné životní situace, ze které se už slušný člověk nevyhrabe. Stačí si jenom jednou naběhnout, resp. uvěřit nějakému šmejdovi a je vymalováno. Zejména senioři, kteří žili v době, kdy ještě platily zákony chránící občany a ne lumpy, tohle vůbec nemohou pochopit. Stačí si promluvit s pár lidmi přes 80. A nemyslím s bývalými komunisty, ale s lidmi, kteří dřeli jako mourovatí. Moc už jich nežije, je třeba si pospíšit. A taky média šíří „jobovky“ o 106. Moc pozitivního se nedozvíme. Prostě nejposlušnější je dobře postrašený poddaný. Buď nám vítr odnese střechu, nebo do nás narazí asteroid, ale před tím nám ještě mráz roztrhá (_!_). Atp. Večer nám promítnou nějaký horor nebo americký akční film, kde ti největší lumpové budou mluvit skoro jistě rusky. Na síti se dočteme, jak se nám kyberzločinci chystají vyluxovat účet, o kolik nám stoupnou ceny a inflace, o hrozbě islamizace ani nemluvím. K tomu ke všemu napjatá mezinárodní situace, budoucnost silně nejistá, ztráta zaměstnání dnes není problém. Potraviny, škoda mluvit o kvalitě (právě sleduji aféru s polským masem). Lékaři mizí, objednávací lhůty na různá vyšetření šílené, sehnat zubaře, který by člověka vzal do stavu – leckde zázrak! Třeba u nás. A tak bych mohl pokračovat, pokračovat, pokračovat… Když se k tomu přidá nějaká nemoc, je divné, že někdo zvolí dobrovolný odchod z tohoto světa? Já se tedy nedivím. No, a teď doufám, že to schytám 🙂

Další odpovědi
da ny

Tam, kde jste sklyšel/četl tuto informaci byla podána i odpověď.....
Včera to probírali v TV zprávách (náhodou jsem zaslechla, netuším, na kterém programu).
Chybí prevemce, dětští psychologové a psychiatři. Pacienti bývají po 1. pokusu často bez pomoci, neléčeni.
Tyto důvody byly uvedeny jako „hlavní nedostatek“.
U dětí narůstá kyberšikana, šikana, u dospělých bossing.

Edison

Zdroj??? Bez zdroje to je kachna, jpp…

ivzez

Alkohol v tom učitě bude hrát roli, protože uvolňuje některé zábrany.

Dalším podceňovaným důvodem je podle „naivita“ Čechů, s níž „rady“ k různým zdravotním problémům (včetně psychických!!) hledají v internetu. ČR je v tomto ohledu na předposledním místě z někdejších socialistických zemí. Předpokládám, že ani v celosvětovém měřítku na tom nebude o mnoho lépe.

Pro příklad otázka, na kterou jsem opřed chvilkou odpověděla:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-poznat-druh-uzkosti-a-jeji-lecbu

__

V tomto ohledu by u nás měla být mnohem větší osvěta. Řada
lidí se za své problémy stydí, dává přednost „anonymnímu internetu“,
neuvědomuje si, že problémy je nutné řešit s odborníky.

Kryšpín

Mosoj, poněvadž ještě není vybudován ten správný kapitalismus, ale pochybuji že je vyšší jak v Rusku, rovněž to připadá jako Ruské lichocení a mám dojem že BIS to nařídí smazat

mosoj

Edison kvak, kvak. Vyhledávat neumíš?

https://www.go­ogle.cz/search?sou­rce=hp&ei=OL1ZXO­OrCoeWsAe63K3QDw&q=p­o%C4%8Det+sebe­vra%C5%BEd+v+%C4%8CR&btn­K=Hledat+Googlem&oq=po%C­4%8Det+sebevra%C5%BEd+v­+%C4%8CR&gs_l=psy-ab.3..0.6009.12242­..15730...0.0­..0.133.1801.18j3­......0....1.­.gws-wiz.....0..35i39j0i131­j0i131i67j0i67j0i22i30­.zlF4tS3ieyE

Kryšpín

Mosoj, hledám hledám, možná také za to mohou komunisti, při dlouholetém budování komunismu v socialismu

Edison

Umím… a líp, než bys řekl. Ale tohle není obecný dotaz, na který se hledá odpověď, tohle je tvrzení, které pez podkladu je jen tvrzením, nebo-li výkřikem do tmy.

Kepler

Když Mosoj není schopen uvést zdroj tak jako seriózní uživatel, pak si to zřejmě vycucal z prstu. Kvak, kvak…

mosoj

Jak se vyhledává lépe?