Avatar uživatele
RyuzakiKate

Proč je člověk po větší ztrátě krve vysmátej?

Když jsem kolikrát šla na odběr krve kvůli kontrole, jelikož jsem chudokrevná, tak mi bylo hrozně do smíchu, ale zároveň jsem se cítila strašně oslabená. Čím je to způsobeno?
Doplňuji:
Asi jste mě úplně nepochopili… Chodím na odběry krve, aby mi hlídali hladinu hemoglobinu, jehož nedostatek se projeví anemií, na kterou trpím. Odebírají mi dvě ampulky a kolikrát se mi po tom udělalo špatně a řekli mi, ať si jdu lehnout. Když jsem si třeba jednou v čekárně držela vatový polštářek s desinfekcí a přišla sestra, zhrozila se, že mi krev stéká po ruce a já se právě cítila vesele. Nebo když si vzpomenu na IT Crowd, 1. řada, 2. díl – Roy začal krvácet a po chvíli říkal:„Nevím, jestli je to tou ztrátou krve, ale cítím se skvěle!“ a poté se skácel na zem…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Damiana, briketka10 před 4095 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

mám to stejný, když mi berou dvě zkumavky jsem veselá,
sestřička se mě ptá nic vám není a já né a přitom jsem
celá zelená a směju se na celý kolo, jenže pak si musím
taky na čas odpočinout v čekárně kvůli nízkému tlaku 90/60
možná bych i venku omdlela :-/
Doplňuji:
badisko,
já jsem taky chudokrevná po taťkovi :-/

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bolak

Já sem otázku pochopil :) Prostě nedostatečnej přísun kyslíku do mozku, kterej nastává tím že ti odeberou větší množství krve, ale může se to stát klidně i při menším odběru. Často se ptaj sestry při odběrech pacientů, jestli se cítěj dobře, já jednou viděl bábu se při odběru složila, a né z toho že by jí odběry připadaly nechutný, ale prostě se tak chvíli motala, jako omámená, jako ožralá, a pak se jí podlomily kolena. Byla v jakémsi stavu blaženém :) Tělo se s tím nejspíš ještě nesrovnalo a do mozku putovalo míň krve a tedy i míň kyslíku. Ty, pokud trpíš na anémii, tak k tomu budeš spíš náchylnější.

Často na to trpěj dárci krve, proto se jim doporučuje vyčkat takovou půl hodinku, než se jim normalizuje tlak. Taky by neměli v tý době řídit auto, proto se jim dávaj tatranky (né ty zakrk) a nalejvá kafe. Autobusáci maj myslím zakázáno řídit celej den po odběru. Já bych to přirovnal k hypoxii.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hy­poxická_hypoxie
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­rotická_asfyxie

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Avatar uživatele
ahold

Před lety jsem dávala krev pravidelně. A musím říci, že docela ráda. Cítila jsem se potom pár dní skvěle nastartovaná a uvolněná. Asi je to tím, že se organismus nabudí aby tu ztrátu rychle vyrovnal. Proto možná dřívější pouštění žilou pomohlo k získání nové energie.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Do smíchu mi tedy nebylo. Nejsem žádná bačkora, ale když jsem měla na ruce řeznou ránu a dost to krvácelo, tak jsem „šla k zemi“. Omdlela jsem a vzpamotala mne až sousedka, která nevěděla, co řešit dřív.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SonsyMite

Tak se rozhodni. Je to „větší ztrátě krve“, nebo „odběr krve kvůli kontrole“ ?
Za vetsi ztratu krve se povazuje vic jak 0,5l krve, s cim se telo jeste samo bezproblemove vyporada, pri odberu ti vezmou sotva par kapek…
Tezko budes vysmata ze „ztraty“ krve.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fienir

SonsyMite: to určitě není pár kapek krve. Mě vzali krev do třech trubiček, myslel jsem, že mě vysajou celého a umřu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
briketka10

badisko,

skoro jsem si nevšimla Hhh.., ale třeba máš jiný přednosti :o)

před 4094 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek