_Bůh_

Proč Hermiona v knižní sérii Harry Potter nepoužívá Obraceč času, když je někdo zabit (vyjma třetího dílu)?

Ve třetím díle (Vězeň z Azkabanu) použije Hermiona Obraceč času, aby se vrátila v čase a osvobodila Klofana, a zabránila tak jeho porážce na maso. V dalších dílech jsou poté různé osoby zabity v boji, ale Hermiona, ani nikdo jiný, již Obraceč času, k zamezení těchto úmrtí, nepoužívá. Proč?

Nejlepší odpověď
dubraro

Každá magie má své limity. Hermiona dostala obraceč času proto, aby stihla více přednášek ve škole, ne proto, aby měnila minulost a osudy lidí.