Dochy

Plnil letový program

Pokud se nemýlím, tak šlo vůbec o pokus dokázat že to jde. Každý další oběh mohl dát příležitost chybě, která by jej mohla zabít.

Další odpovědi
aliendrone

Nebo v tom bylo něco jiného - co?

Víme svoje. Jen prosťáčci vidí v UFO záhadu. Alieni už dávno prozkoumali tento úkaz a zjistili, že UFO je vědomě řízený létající objekt ve tvaru tyče, která má na zadním konci deflekční zónu z březového proutí (která slouží zároveň jako přistávací tlumič, když pilotka je moc rozdováděná z orgií páchaných na sabatech a bere to moc zhurta). Pilotují obvykle bytosti podobné ženám, všem dobrým mužům povšechně škodícím. A využívají k tomu všelijaké telepatické triky a fígle, pročež mužům prudce poklesne schopnost myšlení a to vede k jejich následné zkáze. :)

Bohužel se Gagarinovi „poštěstilo“ srazit se s takovým objektem, což vedlo k narušení původního letového plánu a vynucenému přistání již po prvním oběhu Země. Alienní rozvědka se domnívá, že provinilé UFO pilotovala bytost známá pod pseudonymem „led“, ovšem nic bližšího vyjma výstrahy ohledně její NEBEZPEČNOSTI není známo. Za zmínku stojí, že analýza prokázala v místě incidentu značnou koncentraci výparů C2H5OH a je dobře známo, že na raketách typu R-7 se tato látka jako palivo (a ani jinak) nepoužívala. Což o MNOHÉM svědčí. ;) :D :D

Edison

Nebo v tom bylo něco jiného - co?

Už jsem to psal mockrát: Za všechno můžou trpajzlici… V tomhle případě nejspíš malí zelení mužíčci s tykadlama…

led

Plnil letový program

Okrem základného plnenia letového programu, tj prežiť štart a pristátie, jeho let mal v prvom rade politický význam.

PS.
Ako tajnú úlohu mal aj preveriť prítomnosť, či neprítomnosť agenta z medzigalaktickej špionážnodiverznej služby s krycím menom aliendrone, ktorého kontaktoval už pred troma storočiami šéf kontrašpionáže vesmírnej služby Kepler

elkon

Plnil letový program

Bylo to předem naplánované, byl to zkušební let.

Shezzaa

Plnil letový program

mosoj

Nebo v tom bylo něco jiného - co?

To by nebyl Kepler. Tehdy nebylo ani známo jak bude reagovat lidské tělo na stav bez tíže. Amíci v té době nedokázali ani to.

metro

Soudruzi na Zemi mu pohrozili, aby nebyl brán jako emigrant

anonym

Soudruzi na Zemi mu pohrozili, aby nebyl brán jako emigrant

😁 dobrá odpověď na to nešlo nekliknout … tu správnou samozřejmě znáš, netřeba rozmazávat.

mosoj

Amíci si nedovolili po prvé ani ten jediný oběh kolem Země. Provedli let pouze po balistické dráze, teprve potom se odvážili uskutečnit let na orbitu. Časový odstup od Rusů v tomto nehraje roli.

Kepler

Led Zeppelin: skoro jste se strefila, až na to, že alien kontaktoval mně!

led

Pssst, neprezrádzajte tajomstvá vekov! Nechajme to, že prví boli Pozemšťania a nie kadejakí príšelci.

aliendrone

led>>> Marná snaha Vaše Excelence, my alieni dobře víme s kým máme tu čest! Však i archeologie jednoznačně dokazuje, že na legendách je vždy trochu pravdy.

Že jste mužům nebezpečná (viz odpověď) odpradávna potvrzuje sám Homér (Iliada). Už tenkrát jste pod pseudonymem „Helena“ vyvolávala třenice a války, které stály život mnoha dobých mužů.
A H. Schliemann dokonce našel archeologické důkazy, které jednoznačně potvrzují pravdivost výše napsaného! ;) :D

led

„Alienní rozvědka se domnívá…“
Domnienka nie je dôkaz! Toto pravidlo by mal poznať aj antihomo Golem krycím menom Aliendrone.
H.Schlieman, tento nastrčený „archeológ“, ktorému ste už od detstva programovali skrze Homéra klasickú mediálnu lož, že dôvodom prepadu Tróje bola žena a nie skutočný dôvod, ktorým bol a vlastne aj v súčasnosti je „podrobiť si a ovládnuť svet vyvolenými“ podporovaný z úzadia pirátmi z hviezd…

led

Všimnite si aj veľký Edison vo svojej vedeckej práci píše: „Za všechno můžou trpajzlici… V tomhle případě nejspíš malí zelení mužíčci s tykadlama…“ a to je kto? no predsa známy pirát aliendrone.

aliendrone

led>>> To „se domnívá“ je zcela běžný termín u zpravodajských služeb. ŽÁDNÁ nikdy neřekne „víme to JISTĚ“ už z principu. A to ani když se ji zeptáte ve středu, co bylo včera za den – maximálně vypustní něco jako „s pravděpodobností hraničící s jistotou to bylo úterý“) To víte, zdroje informací a jejich hodnověrnost jsou různé a od toho existují analytická oddělení, aby se s tím nejak poprala. ;) :D :D

A jsme u toho – na Edisonovy informace bych byl opatrný, protože dokud nevíte KOLIK Voltů mu v aktuální den „přišlo vynadat“ (a jak moc!), nelze dělat žádné RELEVANTNÍ závěry. Věřte mi, ono i „slaboučkých 230 V“ dokáže rozhodit nejen úsudek, ale často i stabilitu (o fatálních případech nemluvě)! ;) :D :D

Ale jinak dobrý pokus zbavit se odpovědnosti, inu je vidět, že máte VELKOU PRAXI a zkušenosti! ;) :D

Edison

Proč by mi měl kolega Volta nadávat? Dyk byl jen jedinej…

led

To si nevšímajte, náš mimozemský priateľ alík len odpútavaním na s.Voltu zametá stopy.

Kepler

Dochy: jistě. Ale nejnebezpečnější fáze každého letu je start a přistání. Takže deset obletů by byla daleko větší sláva, téměř bez rizika. Jakmile jsi na stabilní orbitě, nic ti nehrozí, pokud máš dostatečnou podporu života.

Dochy

Ale třeba se potřebuješ strefit zpátky na zem. Pokud máš prototyp, kterej je pravděpodobně napevno naprogramovanej, radši to neprotahovat. A pořád nikdo předem nevěděl jistě jaký vliv bude mít vesmír na kosmonauta.

Dochy

(netvrdím, že to jsou jistě ty důvody které k tomu tehdy Rusy vedli, ale připadají mi nejpravděpodob­nější)