FlAsh_7

Proč dnes hodně novostaveb nemá sklep? Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
da ny

Nic.
Je to levnější, rychlejší stavba. Kdo ho nepotřebuje, nepořizuje.
Každý tam nemá brambory, zelí, jablka apod. Pivo chladí jinde :) Na věci má jiné prostory, komory, šopy, technickou místnost aj..

Další odpovědi
Hlada

Protože podzemní stavba je dražší než nadzemní. Sklep v dnešní době ztrácí smysl. Dřív byl hlavně pro skladování potravin. To už dneska dělá málokdo. Kdybych měl stavět znova, tak už jen s technickým podlažím na desce. Žádné vyjíždění z garáže do kopce.

Drap

Nepotřebují jej. Vybudování sklepů je i poměrně nákladné. Třeba ale na vesnici si dost dobře neumím dům představit bez sklepa. Pokud je více věcí, nějaká úroda, byť jen se zahrady, tak ten sklep zkrátka potom chybí.

Justin1

Některé stavby mají místo sklepa podzemní garáž, ale připadá mi lepší mít k dispozici sklep a mít auto venku než mít všechny krámy v bytě a auto v domě.

paul1

Ve Švýcarsku byla povinnost (nevím, či ještě stále je) při novostavbě udělat pod domem protiatomový kryt.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.