Avatar uživatele
paul1

Probíhá evoluce u některých lidí, např. politiků rychleji než u ostatní populace?

Vycházím z toho, že se umí výborně přizpůsobovat dané situaci (tedy ne všichni, ale většinou ano). Větší část populace se mi zdá méně přizpůsobivá, hodně lidí nerado mění své zvyky, myšlení, zůstávají u svého přesvědčení, i když tuší, že se mýlí.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 224 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Ametyst

To není evoluce, ale korupce. Jestli je bezpáteřnost evolucí, tak to radši budu méně přizpůsobivá kdejaké blbině, se kterou tyto nedůvěryhodné postavy přijdou.
Znám snad jen jednoho politika, který je v názorech konzistentní. Voliči vědí, co od něj čekat. Na rozdíl od těch „flexibilních“, u nich člověk nikdy neví, když je před volbami jinak než po volbách. 🙂Proto jsou pro mě nevolitelní.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Nic takového jsem nezaregistroval. Snad jedině, že politik umí lépe/pohotověji reagovat v diskuzi. Ale jen ti, kteří se „doškolili“ (prošli mnohahodinovými kurzy řečnictví apod.), což je dnes u politiků běžné, téměř povinnost.

U politiků je „názorová flexibilita“ existenční NUTNOSTÍ [u těch dem(ent)okratických OBZVLÁŠŤ], podobně jako u artistů flexibilita tělesná, nic divného. A myslím, že takovou „hadí ženu“ (která je fyzicky flexibilní často až neuvěřitelně) také za evolučně pokročilejší nepovažuješ. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Určitě ne. I politici se většinou rodí, jako zcela normální děti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Evoluce je přirozený proces, který ovlivňuje všechna živá bytí, včetně lidí. Tento proces trvá tisíce, ne-li miliony let a nezávisí na konkrétních dovednostech nebo schopnostech jednotlivých jedinců.

Přizpůsobení do určité situace nemusí být nutně výsledek evoluce, ale může být také výsledkem učení, zkušeností a vývoje osobních dovedností. Schopnost adaptace na politické prostředí a zvládání různých situací je spíše dovednost, která se vyvíjí během života jednotlivce, než příklad evolučního procesu.

Evoluce není o rychlosti nebo pomalosti určitého jedince nebo skupiny, ale o dlouhodobých změnách v genomu druhu, které mohou být důsledkem přírodního výběru, genetického šroubování a dalších faktorů.

Přestože evoluci ovlivňují také sociální a kulturní faktory (například předávání zvyků a dovedností z generace na generaci), změny v genetickém materiálu jsou tím, co fakticky způsobuje evoluční proces. To znamená, že ačkoli politici mohou být ve své práci velmi schopní a přizpůsobiví, neznamená to, že by na ně působila evoluce rychleji než na ostatní lidi.

Stojí za zmínku, že existuje obor zvaný sociokulturní evoluce, který se zabývá vlivem sociálních struktur, a kulturních praktik na evoluční proces, ale to je otázka na dlouhé debaty.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Aliene, pokud není rozvoj fyzické flexibility (žen) to evolučně nejpokročilejší stádium člověka, tak co už? 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Avatar uživatele
aliendrone

zjentek>>> Hned z první jsem byl trochu zaskočen, něco na tom JE! 😉
Ale…
Uvědomělým myšlením drona jsem to smetl ze stolu představou zjentka systematicky a usilovně pracujícího na své evoluci! Ještě teď me z toho bolí bránice. 😉 😁 😁

Nový příspěvek