postcd

Jaké jsou příklady úzkoprsosti?

Pro lepší představu, co tento výraz znamená, můžete uvést několik příkladů takového jednání? Synonymum je asi bigotnost – pochází z anglického „bigotry“.

Odpovědi
Dvorní šašek

Úzkoprsý člověk netoleruje jiný pohled na věc. Ačkoliv je jeho názor třeba snadno vyvratitelný, omyl neuzná a bije se za svůj názor stůj co stůj, i když se nezakládá na faktech. Synonymem je spíše slovo „omezený“, nepřipouští jiný pohled, žije pouze v tom svém.