Avatar uživatele
MichaelOffic

Příjde vám fér to, jak České dráhy mění ceny pro nestudující?

Doteď stála IN50 od ČD za 1499,– (15–25 let), pak od 26 let 2990,–. Jenže teď to stojí všechno už 2990,– A to od 18 let, takže obyčejný člověk, který má sotva 18 let, bude platit jako starší občané a studenti to mají levněji, jako by jezdili cenově za superakční ceny po obyčejných trasách. Co si o tom myslíte?
-
aliendrone – když doteď platily ceny pod 26 let (minimálně 5 let doteď) 1499,– za poloviční slevu na rok, tak proč najednou jsou ceny dvojnásobné? Jako vám přijde normální okrádat mladé lidi o peníze, jen protože studenti platí méně (tj. např za 136,– Praha<>Ostrava)?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2052 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
autacek

Odpoveď byla označena jako užitečná

Někdo to zaplatit musí. To si dobře zapamatuj, až budeš házet svůj hlas do volební urny.

Bohužel těch, kterým je strčena kobliha na koupení hlasu, je víc.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?MichaelOffic Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Nejsem si jist, jestli jsem dobře porozuměl tvému popisu jak to funguje (fungovalo), ale vidím to si takhle:

Je ti 18, takže buď studuješ (a máš slevu) nebo pracuješ (vyděláváš), takže máš z čeho platit. Co je na tom divného? Mně přijde divnější, proč někdo, kdo pracuje/vydělává by měl mít slevu, zatímco jiný pracující člověk ne. ;) :D

Tyhle dotační/regulační socionesmysly systém doslova rdousí. Vidíš snad někde ve svém okolí, že by někdo za STEJNOU práci dostával méně zaplaceno, JEN proto, že je mladší? Prober se!! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Samozřejmě to moc populární opatření není, prostě si kompenzují ztráty. Žádná sleva není zadarmo:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Co Vám na tom přijde nefér? Máme to, co jsme si zvolili.

Nebýt 70% slevy, ČD by neměly s čím čachrovat.
Zvyšování cen jízdného u jízdenek, za které si chtěly
nechat proplatit slevu, nevyšlo, tak zkoušejí dál…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
peterd108

Za mě je to jenom dobře. Na Slovensku mají studenti a senioři už dlouhá léta jízdné úplně zdarma. Já jsem vysokoškolák, nemám žádný příjem, takže mi přijde logické dát studentům a dětem slevu. U seniorů si nejsem jist, protože mají za celý život nasetreno a dostávji důchod. Studenti nedostávají nic, musí to platit rodiče.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… seš plnoletej ??? … tak holt se vším všudy, to sou diskriminační názory vohledně věku !!!

před 2052 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

Keplere, ztráty pochopitelně profinancuje stát, ale proč neodrbat při té přílezitosti jiné, že.

před 2052 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek