Aquamen

Při kolika decibelů praskne bubínek ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Proč by ti měl praskat bubínek. Bubínek ti praskne pokud bude mít hluk charakter exploze a to ještě v převážné míře vlivem tlakové vlny.
K narušení sluchového a vestibulárního ústrojí dochází při intenzitě hluku od 90 dB výše. Záleží jak dlouho expozice trvá. Hluk se do hlavy nedostává jenom ušima ale i zátylkem. Proto se nosí protihlukové přilby.

Další odpovědi
Quimby

Práh bolesti je 120dB, při jeho překročení hrozí prasknutí bubínku, jde ale o individuální hranici. Jde o překročení 1W akustického výkonu.

anonym

Prasknutí bubínku (průměrnému člověku) hrozí od cca 100 dB, ale záleží na mnoha okolnostech, mimojiné i na frekvenci zvuku.