Ndza69.

Prezident tedy ale cenzuru zavést může?

V americké ústavě se píše, že kongres nesmí vydávat žádné zákony omezující svobodu slova, zakazuje se kongresu taktéž cenzura, ale o prezidentu tam nic není, což znamená, že prezident může vydat cenzuru?

Odpovědi
Edison

Spíše ne. Podívej se, jak jsou tam všici neschopní jakkoli zasáhnout proti dezinformacím, které nemusejí být vyslovené lži. A vlítnout prakticky kamkoli a chtít informace tam může kdejakej votrapa z ulice s odvoláním na Ústavu.

V zásadě si tam můžeš plácat co chceš, ale když to někdo napadne u soudu, že je to lež nebo pomluva… pak… chraň tě DRAHEJ právník.