Filip84

Kupujete nejraději pivo ve flašce lahve, v plechu, nebo točené?

Rokio I. Kauflandský, pán z a na Znojmě, ochránce všech opuštěných lahví, mne, skrze svůj dotaz, je-li pivo bezva a debata s Mravencem nad vratnými lahvemi, mne navedly na tuto otázku. Já se neptám, jestli někdo pivo zbožňuje, nebo je bezva, já směřuji svůj dotaz na pány, paní a dívky, kteří pivo pijí, ať už ho pijí rádi, nebo neradi, protože jim chutná, nebo naopak nechutná, to je věci každého, taky podle vkusu každého soudruha.

Prostě vy, co pivo pijete, a jestliže si opravdu můžete vybrat: preferujete pivo ve flašce lahve, ať už klasické vratné, nebo jednorázové, nebo preferujete pivo v plechu, nebo je-li tu někdo, kdo je ochránce posvátné pivní PET lahve, nechť ať se, laskavě, přihlásí, no a nebo točené je točené?

A neberete, prosím, třeba to, že jdete s kamarády na pivo, a tam točí. To je jiná záležitost, vy se prostě přizpůsobíte okolnostem, dáte prioritu setkání s přáteli před pivem podle vašich preferencí. Stejně tak neberte třeba to, že byste si domů pípu pořídili, ale že je drahá. Nebo jste líní. Nebo lopaty. To je úplně jedno, každý máme něco, prostě pokud si můžete vybrat, třeba i theoreticky, máte rádi značku ABC, a tam mají jak točené, tak lahvové, tak plechovkové.

P. S. V obrázku je pivní festival v Pyongyangu & lidově demokratické pivo 대동강 맥주 (Taedonggang pivo).

A pokud se rozepíšete, máte nějaké osobní důvody, proč tak nebo tak, jenom dobře!

Nejlepší odpověď
aliendrone

Preferuju flašku lahve.

Kdyby to bylo TAK jednoduché.
Jistěže je ideál letní zahrádka s kámoši, kdy ti hbitá a vyprsená hezká servírka v mini a v halence s hlubokým výstřihem položí před tebe orosenou sklenici s nádhernou pěnovou čepicí, přičemž se „náhodou“ předkloní více, než je technicky nutné a to tak, abys měl do výstřihu optimální pohled. (Tato milá „pozornost"se jí zpravidla vrací na dýšku, tedy pokud host není sprostý škrt.) Přirozeně podmínkou je i dobrý výčepák, který má (ideálně) chlazené sklo, čisté trubky a dobře nastavenou "chladící kostku“ včetně rozumně natočené míry.

Jo, tohle štěstí máš tak JEDNOU za rok a to JEN pokud jsi „velký klikař“ jednak, druhak chodíš na „správná místa“ (ty MUSÍŠ znát) a to relativně ČASTO (a na to si napískáš čas KDE)? 😕

Ale co doma? Víš, že bys měl jít chrápat, nemůžeš usnout, barbituráty neužíváš (protože následně druhý den zpomalují), co teĎ? Inu vytáhneš lahvoně (dvanáctku), vyhodíš kopyta na stůl (či do jiné společensky nevhodné, zato osobně příjemné polohy) a „TSS“ si vychutnáš ten zvuk otevírané láhve.

Já to mám jednoduché. Piji pivo přechlazené, zvláště v létě až tak, že po vyjmutí z mrazáku je sice celé tekuté, ale do půl minuty se lahev potáhne zledovatělou bělošedou námrazou (orosí se o trochu později, až letní teplo zapracuje a lahev včetně obsahu se více ohřeje).
To vyžaduje NUTNĚ lahev, protože jakkoliv plech umí totéž, má prakticky nulovou tepelnou kapacitu a pivo ti prostě RYCHLE zteplá na osobně nevyhovující míru, oproti lahvi. Což sice jde pořešit exáčem, ale NAVÍC mám problém s pitím z plechovkové díry, umím správně chlastat jen z lahve. Když hodím exáče z plechu, taxe ukrkám xmrti. Lahev příjemně ochladí dlaň a přitom nedojde ke zteplání jejího obsahu, máš na její vylemtání luxusních cirka 5 min.

Přelévání prozměnu vyžaduje VYCHLAZENOU SKLENICI (jinak o5 pivo zteplá), potažmo práce navíc včetně zbytečného bordelu v mrazáku. Jsem prostě „lahvový týpek“ z nezbytí, no. O zvrhlosti plastové S/M onanie pivařům nic vyprávět nemusím a nepivařům to nemá cenu vysvětlovat. (Jako ne že by to vůbec nešlo, ale jen v extrémních podmínkách KRAJNÍ NOUZE, tož asi tak.) 😉 🙂

Další odpovědi
Drap

Jiná možnost, třeba pro ty, co si nosí pivo domů v pivovaru ve vikingském rohu. Nebo v kanystru na palivo.

Osobně preferuji pivo nekupovat.

jirka F

Preferuju flašku lahve.

Ale jen Birrell nealkoholické. Nepiji normální z důvodu nedávno zjištěné epilepsie.:-?

paul1

Preferuju flašku lahve.

Dvorní šašek

Točení je točené.

Emefej

Točení je točené.

Pouze točené, jiné nepiju.

jáára

Preferuju flašku lahve.

Rocker

Točení je točené.

Točený je samozřejmě nejlepší,ale do hospody chodím asi 4× do roka.Domů si kupuju plechovky,nechce se mi tahat s lahvemi zpatky do obchodu 😃

Mravenec

Preferuju plechovku.

Pokud si jdu pro píva, beru plechy. 👍😁

Pavel Horak

Zajímavé nápady! Souhlasím s autorem!:-D

Pavel Horak

Ahoj. Super článek!

zjentek

My nějraději pívo točené do klubíčka. To ješče lepší než z flašky lahve.

quentos

O tom, že točené je točené, není potřeba anketa… obzvlášť jdyž to máš pár kroků k hospodě, kde ho mají široko daleko nejvyhlášenější.

aliendrone

Filip84>>> Vynechals v nabídce „rychlou nohu“, tedy situaci, kdy např. zkorumpuješ cizího (či zpohlavkuješ vlastního 😉 ) haranta a pošleš ho se džbánkem. ZÁSADNĚ kameninovým, ne sklo. ;) :D

Filip84

aliendrone: Ne, nevynechal, pořád máš točené. Jestli ho donese harant, Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic, nebo třeba to kozaté nosítko s pořádným dekoltem a mini kraťasy, jestli ho přinese ve džbánku, kanystru, vikingském rohu, či v gumáku, pořád je to točené.

aliendrone

Filip84>>> NN, je tam DOST velký rozdíl. Pokud pošleš rychlou nohu pro 3 kousky do džbánku, tak včetně cesty to poslední bude vyvětralé a to je KUA rozdíl od čerstvě natočeného půllitru. O zteplání nemluvě. Ale ten vikingský roh (popravdě z vojny mám zkušenost s tím kanystrem) beru. 🙂

Filip84

aliendrone: Tak když máš hospodu daleko, udělej fakanům cisternu:

koupíš kanystr (ale potravinový, ne na palivo, proboha!) s vypouštěcím ventilem, velký, a takový ten vozík „kombík“, co můžeš dát za kolo, ale jednoduchou úpravou, kterou zvládne i 6 z 10 tchýní, ho můžeš upravit na ruční kárku.

No a fakani mohou vozit pívo cisternou za kolem, nebo jim k tomu vyrobíš oj a zapřáhneš psa, no a když budou zlobit, tak budou cisternu tlačit. Za trest!

jáára

Kde se vzala Flaška láhve? Hospoda?

Filip84

Jára: Přesně!

Filip84

Mravenec: A může, vůbec, Rokio II. do pivařské ankety jenom pouze nealkoholickým pivem? Pivo to je, je to rozhodně něco jako pivo, protože třeba takové gumáky vypadají jinak a mrakodrap to taky není. Ale já nevím, je to přeci jenom jiné.

Mravenec

Nechal bych mu tu radost. Alespoň se něco jako pivo pít snaží, když údajně normální nesmí. 😁

Filip84

Mravenec: Dobře, kazit radost z píva mu fakt nechci, arciť je to pívo ledajaké. To je argument jak noha, vlastně, jak dvě nohy, proti tomu se nedá nic namítat. Si všimni, že i aliendrone k tomu mlčí!

A, propos, kde je Rokio I. Kauflandský? My necyklopedisté víme, že kalhotky nejsou nejdůležitější věc na světě, ale mají k ní sakra blízko. Rokio I. Kauflandský to má tak, že flaška lahve není nejdůležitější věc na světě, ale má k ní sakra blízko. A má k ní takovou posvátnou úctu, že z ní ani nic nepije!

Filip84

Jirka: Herr Švec, já vlastně ani nevím, jestli se pivo bez alkoholu vůbec počítá. Jako počítá, co by se nepočítalo, ale jestli s tím vůbec můžeš vstoupit v anketu, jestli je to „dost“ pivo, ať už jsou příčiny jakékoli. Aliendrone to rozetne, počkej!

elkon

Nevím co je flaška lahve, asi zase nějaký tvůj „český paskvil“. Nechceš už konečně psát normálně česky? Jinak nerozlišuji v jaké formě pít pivo. Je to podle situace.