Kepler

Pracujete na své předčasné smrti, nebo o tom ještě nevíte?

Nejlepší odpověď
Blaide

Ne, žiju zdravě, aspoň si to myslím

Jsem tak trochu závislák na zdravou výživu, takže v tomhle ohledu žiju, co nejzdravěji to jde. Ale spíš než doktory se řídím vědeckými studiemi a knihami. Ona většina doktorů má dost zastaralé informace, takže řídit se jejich radami by nebylo příliš moudré. Jedna důležitá oblast, ve které se ale musím polepšit, je cvičení. I když vím, že pro zdraví by bylo ideální cvičit každý den minimálně půl hodiny, tak ten návyk jsem si ještě nevytvořil.

Další odpovědi
aliendrone

Je mi to jedno

Neřeším, člověk by měl jít do rakve patřičně zhuntovanej, none? Na životosprávu prdím, jen v případě, že dostanu chuť na zeleninový salát nebo tak něco se nezapomenu pochválit, že „jím zdravě“. Pochopitelně v rámci možností, to víš, pořád nemohu (asi „kryptokonspi­račně“) uvěřit, že mléko, které nezkysne či okurka, která uzavřená v igelitu neplesniví jsou nějaké zdravotní superpecky. ;) :D :D

Fascinují mne lidé, kteří „žijí zdravě“, v 60 letech si dávají nohu za krk (doslovně – jóga) a vůbec dělají psí kusy jen proto, aby chcípli na přechodu pro chodce, protože neví, že tramvaj má přednost. :D :D :D

A i když v přímém kontextu to sem nezapadá, tak v přeneseném vzato do důsledků možná i pro ně platí slavné motto Fridricha II. Velikého (bitva u Leuthenu 1757):
„PRASATA! Chcete snad žít věčně?“ ;) :)

jirka F

Doporučením lékařů věřím, ale kašlu na to

Neustále mě říkají ať cvičím ať se hýbu,ale já na to kašlu.

briketka10

Ne, žiju zdravě, aspoň si to myslím

Aspoň si myslím, že tak žiju. Moc nepiju, rozdělanou lahvinku dopíjí kámošky, nebo ségra. Já si vše z ní ředím tonicem. Piju Vincentku – prej mám málo minerálů a ještě musím víc solit. Jinak jsem zdravá až moc.
Ještě nepatřím do starýho železa, abych se užírala tím, že budu myslet na smrt.
Hele cejtím se na 25 chovám se prej jak blázen. Šišlám na mý kočky to někomu hódně vadí, ale mě naprosto nee taky proč žejo. Každej někdy šišlal na mimina
a svý děti.
Baví mě hudba, filmy, jako nikoho z mých vrstevnic a ty maj taky už pár křížků na chrbátě. Tak o co de 😁

Mc Merkurion

Máte jiný názor - jaký?

… tělo má jít do hrobu zhuntovaný, jinak by ho bylo škoda pohřbívat …

led

Máte jiný názor - jaký?

Môžem si myslieť, že akokoľvek zdravo/nezdravo žijem, neberiem do úvahy násilnú smrť, ale ortieľ vysloví až patotológ.
No jedno musím priznať, reklamám o zdravej výžive neverím.

Edison

Je mi to jedno

Správné otázka by byla: Co so představujete pod pojmem „předčasná smrt“. Vždyť vzato do důsledku nikdo neví, kolik času nám „ten nahoře“ přidělil. Nakonec lze říct, že i to přejetí na přechodu možná řídí ON a je projevem JEHO vůle, tudíž nejde o předčasnou smrt.

dubraro

Máte jiný názor - jaký?

Domnívám se, že je třeba vyvážit požadavky na zdravou životosprávu se zájmem člověka na kvalitě života. Takže kladu proti hypotetickému delšímu životu možnost zajít si na pivo mezi lidi. Proti nechutné údajně zdravé stravě chutné jídlo. Proti obezitě odpor ke cvičení nešikovného člověka.

Kepler

Edison: nic není předem dáno. Osud možná rozdal karty, ale my hrajeme.

Edison

Osud sice rozdal karty, my sice hrajeme, ale kasíno vždy vítězí. A když se podíváš na fyzikální zákony a vznik vesmíru, pak celá struktura od nejmenších po největších prvků, včetně zákonů o jejich vzájemném působení byly „stvořeny“ při BB. Z toho plyne jediné: Budoucnost je pevně daná stejně, jako přítomnost a minulost. Vše běží po pevně dané linii. Jen naším nedostatkem informací neumíme budoucnost odhalit. Buď z nedostatku znalosti zákonitostí, nebo z nedostatku znalosti VEŠKERÝCH vstupních proměnných.

Edison

Nemluvě o tom, že „Bůh nehraje v kostky“.

Kepler

Blaide: je tu jedna potíž: co jeden doktor nebo výživový poradce doporučí, hned 10 dalších ti to bude vyvracet.

Blaide

To je přesně důvod, proč se řídím hlavně těmi studie a knihami, co studie citují. Nejlepší zdroj studií je pro mě pubmed.gov ale k jejich porozumění je potřeba výborná angličtina a rozsáhlé znalosti vědy, popřípadě ochota vyhledávat si odborné názvy, kterým člověk nerozumí, takže to určitě není pro každého. Kromě toho je taky problém to, že studií jsou miliony, takže z toho důvodu se hodí knihy, jejichž autor vybral ty nejdůležitější a dal je dohromady. Potom je to už jen o zpětném ověřování, jestli např. neexistují studie, co by ty původní vyvracely atd. Zní to komplikovaně, ale po nějaké době zkoumání z toho vyplynou jasná pravidla: 1) Čím víc zpracovaná nějaká potravina je, tím je nezdravější a 2) Rostlinná strava je zdravější než živočišná.

Kepler

Asi na tom něco bude. Ale pást se někde zeleným a nedat si občas steak, to je proti lidské přirozenosti. Jsme všežravci, stejně jako prasata! No a vegetariáni prý mají o 2 m delší střeva. To je dost hrozné…:-))

RyuzakiKate

Však jó, kršňáci a podobná individua tvrdí, že jsme býložravci, což je kravina, žeo. Jasně, že jsme všežravci, tudíž jsme schopni strávit všechno a tím pádem si můžeme i vybrat, to je celý. Jídlo se nedělí jenom na stejk a zeleninu, ne? :)

Edison

Jistě, že ne. Jídlo je zelenina, ta patří prasátku, z toho je bůček. Travička kravičce a z tý pak máme steak… 😁

Blaide

Všežravci sice jsme, ale rostlinná strava nám, alespoň podle toho co vyplývá ze studií, prospívá víc. Takže já klidně uznám, že člověk, který by se celý život živil jen masem, sýry, vejci atd. bude schopný přežít. Problém ovšem je, že nakonec
pravděpodobně nezemře stářím, ale spíš na aterosklerózu. Taky ty argumenty o tom co je a není proti lidské přirozenosti jsou dost ošemetné a dala by se o nich vést dost zajímavá filozofická debata.

Edison

Víc nám prospívá jen v případě, že jíme i to maso.