Lukáš672

Má zaměstnavatel právo mi doplatit do 100 % až po ukončení nemocenské?

Dobrý den, mám na vás prosbu potřeboval bych poradit. Dne 26.2.2019 jsem podal výpověď v práci. Bohužel 18.3.2019 se mi stal pracovní úraz, při kterým jsem si zlámal ruku. (Takže v 2 měsíční výpovědní lhůtě) Zaměstnavatel mi řekl, že mi budou platit 60 % a po ukončení marodky mi za všechny dní doplatí do 100 %. Chci vědět, jestli na to mají právo a jestli budu poberat nemocenskou i po skončení 2měsíční výpovědní lhůty, jelikož minimálně měsíc dva ještě budu muset po ukončení marodit a chodit na rehabilitace. Moc krát vám děkuji za odpovědi

Odpovědi
autacek

Při pracovním úrazu ti bude zaměstnavatel (i když již prac. poměr skončil) vyplácet rozdíl mezi nemocenskou a původní mzdou.

Ivzez se bohužel mýlí a situace je trochu jiná. Pro inspiraci si můžete rozšířit obzory voz. odkaz, včetně komentářů.
https://www.boz­pinfo.cz/jak-se-postupuje-pri-vyplaceni-nahrad-pri-pracovnim-urazu

ivzez

Zaměstnavatel Vám pravděpodobně vyplatil jenom
náhradu mzdy za nemoc do 14. dne nemoci. Od 15. dne
Vám nemocenské vyplácí OSSZ.

Odškodnění pracovního úrazu nevyplácí zaměstnavatel,
jde o plnění z povinného úrazového pojištění zaměstnavatelů.

Pojišťovna hradí až po skončení léčby (ne hned po skončení nemoci).
K výplatě má po dodání veškerých podkladů (tuším) 60 dnů.

Kromě doplacení do průměrného výdělku budete mít nárok
na úhradu doplatků na léky, jízdné, …

Na nemocenské budete mít nárok i po skončení zaměstnání
do konce nemoci nebo podpůrčídoby (podle toho, co nastane dříve).