Moniseeek

Jsou po pracovním úrazu placeny i první tři dny nemocenské?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli jsou po pracovním úrazu placeny i první tři dny nemocenské.

Nejlepší odpověď
brillant

viz http://socialni-poradna.eu/pracovni-uraz-jak-se-vyplaci/

Další odpovědi
JájsemRaibek

Nejsou. Nemocenské dávky jsou vypláceny jako při běžné nemoci a nehledí se na pracovní úraz nebo nemoc.
Vyplacené pojistné z pracovního úrazu pak dorovnává vše do 100% výdělku + další sazby dle bodového ohodnocení lékařem.
Suma sumárum tedy jsou i tyto tři dny neplacené proplaceny, ale nikoli z nemocenských dá­vek.

Klaproth

Nejsou, mezi pracovním úrazem a chřipkou se z hlediska nemocenských dávek nedělá rozdíl.