Rokio

Pracoval jsem alespoň jeden den v životě?

Nikdy jsem nepracoval na hlavní pracovní poměr, ale:

  • Každé léto jsem byl na brigádě, kde jsem pracoval 14 dní až měsíc.
  • V rámci učení na OA na Prodavači jsem chodil na praxi.
  • Jsem živnostník. Prodávám obrázky přes internet a přes dvě galerie.
  • Aktivně jsem si hledal zaměstnání, ale žádné jsem nenašel.

Pracoval jsem alespoň jednou za 21 let svého života?

Odpovědi
Drap

Jak píšeš, tak zřejmě ano. Na brigádě přece po tobě nějakou práci chtěli. Nebo na praxi bylo taky nutné něco dělat.

Kelt

Je to všechno relativní. Někdo může být zaměstnán v nějaké firmě mnoho let, ale ten člověk formálně pracuje, ale ve skutečnosti nepracuje. Jiný, například podnikatel, zařizuje spoustu věcí, ale fyzicky nic neudělal, denně je 16 hodin na nohou.
Někdo je automechanik, opravuje na černo auta, dělá 16 hodin denně, ale nedělá to oficiálně, takže podle někoho nepracuje.